США і ЄС заявили про підтримку Мінфіну і НБУ в зв'язку з рішенням суду по "Приватбанку"

Доповнено
Поділитися
США і ЄС заявили про підтримку Мінфіну і НБУ в зв'язку з рішенням суду по "Приватбанку" У США вважають націоналізацію "Приватбанку" єдиним ефективним методом захисту вкладників і стабільності фінансової системи © Alimkin / Depositphotos
Міжнародні партнери уважно відстежують ситуацію з "Приватбанком".

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні нагадало, що націоналізація "Приватбанку" в 2016 році проводилась українським урядом за підтримки міжнародних партнерів, а також запевнило, що США продовжують підтримувати політику Нацбанку і Міністерства фінансів України.

"Ми продовжуємо підтримувати зусилля НБУ щодо реформування фінансового сектора України, в тому числі шляхом впровадження принципів розумного корпоративного управління, а також зусилля Міністерства фінансів з реформування корпоративного управління в державних банках. Важливо, що влада продовжує свої зусилля з відшкодування збитків від колишніх власників та пов'язаних сторін збанкрутілих банків", - йдеться в заяві дипломатичної місії, поширеній у четвер, 18 квітня, в зв'язку з рішенням Окружного адміністративного суду Києва про визнання націоналізації "Приватбанку" незаконною.

У посольстві нагадали, що держава була змушена "влити" в "Приватбанк" майже 160 млрд гривень для відновлення його платоспроможності.

"Це забезпечило довгострокову життєздатність "Приватбанку", захистило гроші мільйонів українських громадян і зміцнило економічне здоров'я країни", - констатували укладачі заяви.

Націоналізацію банку в посольстві назвали єдиним ефективним методом захисту вкладників банку, українських громадян і бізнесу і забезпечення стабільності фінансової системи.

Представництво Європейського Союзу в Україні приєдналося до заяви посольства США, узгодженої з представництвами Міжнародного валютного фонду і групи Світового банку - Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

В ЄС також пообіцяли уважно відстежувати судовий процес, а також настійливо рекомендовалі суду і сторін процесу скористався висновками звіту фахівців Kroll, зробленого за замовленням Національного банку України.

Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні.

У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації "Приватбанку". Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО.

У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі