За її словами, скасування націоналізації змінить механізм, з допомогою якого держава передала банку 155 мільярдів гривень (5,88 мільярда доларів), щоб врятувати його від банкрутства.
"Тоді банк залишиться без капіталу. Ми, як регулятор фінансового сектора, приймемо рішення відповідно до закону: стаття 56 закону говорить нам, що ми повинні оголосити такий банк неплатоспроможним. Це буде означати або ліквідацію банку, або повернення його у державну власність", - повідомила Рожкова, додавши, що повернення його в руки держави було б кращим варіантом, враховуючи його роль в економіці.
Скасування націоналізації підірве незалежність центрального банку і заохотить власників інших банків, визнаних неспроможними, кинути виклик регулятору.
"Якщо сьогодні ми зруйнуємо незалежність Національного банку як інституту, в кінцевому підсумку це матиме негативний вплив на усіх інвесторів, і міжнародні донори та міжнародні організації припинять співпрацю", - сказала вона.
Рожкова також зазначила, що питання щодо Приватбанку буде обговорюватися з місією МВФ, яка прибуде до Києва наступного тижня. Нацбанк розраховує отримати допомогу МВФ на суму 1,3 мільярда доларів після візиту місії.
У квітні київський суд виніс рішення на користь екс-власника банку Ігоря Коломойського, заявивши, що процес націоналізації був незаконним. Центральний банк оскаржить рішення у вищому суді. В інтерв'ю Reuters Коломойський сказав, що готовий піти на переговори з урядом щодо подальшої долі Приватбанку. При цьому він не уточнив, яку мету переслідує - отримати компенсацію або відновити контроль над банком.
Рейтингове агентство Moody's минулого місяця заявило, що скасування рішення завдасть удару по кредитному рейтингу України. Новообраний президент Володимир Зеленський на зустрічі з банкірами заявив про намір продовжити співпрацю з МВФ і зберегти незалежність Нацбанку.
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.