Досягнути мирової угоди з екс-власником "Приватбанку" Ігорем Коломойським: можна способом взаємозаліку "націоналізованих грошей" олігарха та непогашених кредитів, виданих їхнім же компаніям, вважає експертка з банківської діяльності команди Володимира Зеленського Вікторія Страхова.
Як пише Bihus.Info, Стахова вважає, що розмір бажаної компенсації у $ 2 млрд, озвучений Коломойським, міг бути сформований як сума двох показників - капіталу банку на час націоналізації та зобов'язань банку перед пов'язаними особами на 29,4 млрд гривен (близько $ 1,1 млрд), примусово конвертованих за процедурою bail-in.
"На мою думку, це капітал банку, який там був, це 21 мільярд гривень. За поточним курсом - це трошки менше одного мільярда доларів. І друге питання - це той bail-in, який відбувся, кошти вкладників, які було списано. 29 мільярдів фактично було списано. Це певна частина ще з того може бути," - зазначила Страхова.
Також вона пригадала, що під час націоналізації Ігор Коломойський визнавав кредити пов'язаним з ним компаніям на близько 60 млрд грн. (наразі це переважно проблемна заборгованість). Таким чином, внаслідок "взаємозаліку", за логікою підрахунків Страхової, компанії Коломойського можуть залишитися винними Привату близько 10 млрд грн.
"Ми тільки говоримо: "Він просить 2 мільярди (доларів)", але ми щось забуваємо, що все ж таки кредити певні компаніям своїм він давав, і вони не всі погашаються. Щось обслуговується, але більшою частиною не обслуговується. Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні – зарахуйте. І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен Приватбанку", - заявилаВікторія Страхова
При цьому вона додала, що наразі лише її власна точка зору.
Вікторія Страхова представляла урядову сторону під час націоналізації "Приватбанку" (була проектним менеджером реформ фінансового сектору). Після націоналізації працювала корпоративним секретарем вже державного "Приватбанку" (до 2017 р.). А у 2019-му опинилася в експертній команді Володимира Зеленського. При цьому вона зазначає, що не спілкувалася з Ігорем Коломойським з 2016 року.
Зазначимо, що перед рішенням суду про скасування націоналізації "Приватбанку" олігарх Ігор Коломойський заявив, що не збирається повертати "Приватбанк", але хоче повернути капітал у 2 мільярди доларів, який був у банку на момент націоналізації.
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірності націоналізації "Приватбанку". скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацонализации.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.