У міжнародному фінансовому агентстві Moody's після проведення ретельного аналізу впевнені, що геополітичні ризики в Україні, як і раніше, будуть надзвичайно високі навіть після обрання нового президента, так як на сході країни тривають бойові дії, сказано у доповіді Moody's, витяги з якої у середу, 24 квітня, опублікувало РБК.
"У обраного президента немає парламентської бази, його обмежена політична платформа і його зв'язки із вигнаним олігархом Ігорем Коломойським висувають на передній план деяку політичну невизначеність, але ми, як і раніше, очікуємо від нього широкої наступності політики (Петра Порошенка) у найближчі роки", − відзначили експерти.
На думку аналітиків, Зеленський продовжить співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Малоймовірно, що новий президент змінить пріоритети у зовнішній та оборонній політиці країни; більш істотним потенційним ризиком для економічної реформи та антикорупційної порядку в Україні є втручання Зеленського до питання націоналізації державою "Приватбанку" на стороні його колишнього власника Ігоря Коломойського. Втім, наголошується у доповіді, ймовірність такого сценарію також невисока.
4 квітня міжнародне рейтингове агентство Moody's заявило, що не очікує, що потенційна перемога Володимира Зеленського у другому турі президентських виборів надасть безпосередній вплив на економічну або фіскальну політику України, оскільки прем'єр-міністр, міністри фінансів, економічного розвитку і торгівлі призначаються і підзвітні парламенту.
Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Результати обробки ЦВК 100% електронних протоколівсвідчать про перемогу Володимира Зеленського. За нього проголосували 73,22% виборців, за Петра Порошенка - 24,45%.