МВФ поки задоволений переговорами з Україною

Поділитися
© cripo.com.ua
Міжнародний валютний фонд поки задоволений ходом переговорів з українською стороною. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр у четвер, 11 листопада, на українському інвестиційному форумі, відповідаючи на питання про результати роботи в Україні місії МВФ.
Міжнародний валютний фонд поки задоволений ходом переговорів з українською стороною. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр у четвер, 11 листопада, на українському інвестиційному форумі, відповідаючи на питання про результати роботи в Україні місії МВФ.«Поки що дискусія йде добре, але місія все ще працює», - сказав Альєр. Постпред МВФ в Україні також повідомив, що сторони поки що обговорювали в основному виконання Україною взятих на себе зобов'язань за вже отриманим траншем кредиту. Як зазначив Альєр, програма співпраці України з МВФ є «дуже амбітною» і надає хорошу діагностику проблем, що стоять сьогодні перед Україною. На його думку, реалізація програми співробітництва проходить у правильному напрямку. «Поки вона (програма) виглядає досить перспективно», - сказав він. При цьому Альєр зазначив, що сьогодні для бізнесу найголовніше - мати фінансову і макроекономічну стабільність. У той же час, за словами представника МВФ, негативний вплив на бізнес здійснює ситуація, коли інфляції перевищує 10% і є прогнози про її подальше збільшення. Також Альєр додав, що сьогодні перед Україною стоїть завдання знизити вразливість економіки, яка проявилася під час нещодавньої кризи, створити більш сприятливі умови для функціонування бізнесу, а також провести структурні реформи. Окрім того, постпред МВФ повідомив, що фонд виступає за поступове зниження податкового навантаження в Україні. Альєр зазначив, що податкове навантаження в Україні сьогодні дуже значне. У той же час, великими є і витрати уряду. У цьому зв'язку він відзначив, що з початку кризи швидкими темпами почав зростати державний борг України, ріст якого сьогодні вже фактично перевищує зростання ВВП. Представник МВФ сказав, що податковий тиск необхідно зменшити, в першу чергу шляхом оптимізації витрат уряду. Альєр також відзначив, що МВФ допускає існування деяких винятків у системі загального оподаткування, однак, за його словами, в інтересах держави і бізнесу зробити так, щоб таких винятків не було багато, оскільки вони в кінцевому рахунку можуть виявитися більш витратними для бюджету, ніж ефект від наданих преференцій. Нагадаємо, МВФ наприкінці липня вирішила відновити кредитне співробітництво з Україною за новою програмою stand by обсягом 10 млрд SDR (спеціальних прав запозичення - близько 15,8 мільярда доларів). Відзначимо також, що Верховна Рада прийняла в першому читанні Податковий кодекс 7 жовтня. Очікується, що в другому читанні він буде розглянутий парламентом 16-19 листопада.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі