МВФ занадто негучкий у своїй політиці щодо України, - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МВФ занадто негучкий у своїй політиці щодо України, - експерт Зараз висунуті МВФ умови гірші, ніж вони були ще півроку тому © online.wsj.com
З 5,7 млрд доларів, які Україна в 2013 році повинна повернути Міжнародному валютному фонду, 44% вже виплачено.

Політика МВФ щодо України досить негнучка і навряд чи зміниться в найближчому майбутньому.

Таку думку висловив екс-заступник голови НБУ та Мінфіну, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко під час круглого столу "Які резерви має Україна для отримання фінансової стабільності та відновлення економічного зростання", проведеного за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"До влади у Світовому банку приходять китайці. У них інша ідеологія та інші підходи. У МВФ ж головні місця займають американці і французи з американським духом, тому я не вірю, що можна очікувати перегляду позицій Фонду", - зазначив експерт.

Директор аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін звернув увагу, що МВФ, співпрацюючи з різними країнами, націлений не стільки на стимулювання розвитку економіки, скільки на створення умов для забезпечення безпеки їх зовнішніх кредиторів від невиконання зобов'язань.

"Зараз умови МВФ до України гірші, ніж вони були ще півроку тому. Політика бюджетної економіки в Європі себе не виправдала, а нас змушують йти цим шляхом", - сказав експерт.

У свою чергу виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зазначив, що міжнародні ринки капіталу сприятливі для України через політику кількісного пом'якшення ключових емісійних центрів світу.

"Поточні котирування кредитно-дефолтних свопів на рівні 575 базисних пунктів - це взагалі дуже непогано. Підписання угоди з МВФ дозволить Мінфіну позичати ресурси на ще більш вигідних умовах", - вважає фахівець.

Голова ж представництва Morgan Stanley в Україні Ігор Мітюков зазначив, що офіційному Києву вдасться домовитися або з МВФ, або з Росією (щодо зниження вартості газу), у такому разі Україна уникне зниження своїх міжнародних інвестиційних рейтингів.

"Якщо відбудуться ці дві події, то в нас є всі можливості очікувати підвищення українського рейтингу", - підкреслив фінансист.

Зі свого боку, директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова звернула увагу на те, що з 5,7 млрд дол, які Україна в 2013 р. повинна повернути МВФ, 44% вже виплачено (чергові платежі були проведені в кінці квітня і на початку травня).

"Позиція Міністерства фінансів досить добре збалансована щодо роботи як на внутрішньому ринку, так і на зовнішньому", - додала Щербакова. !zn

Читайте також:

Виходом з глухого кута у переговорах з МВФ може стати зменшення суми кредиту

Заради кредиту МВФ уряду доведеться обмежити темпи підвищення зарплат

МВФ знизив прогноз зі зростання економіки України до нуля

Україна та МВФ: "мильна опера" без розвитку сюжету

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі