І Україну, і МВФ цілком влаштує сценарій, при якому Фонд виділить офіційному Києву досить символічну (незначну) суму в рамках нового кредиту. Таку думку в коментарях для ZN.UA озвучив експерт "Укрсоцбанку Тантелі Ратувухері.
"Іншими словами, ухвалюється рішення, яке дозволяє уникнути блокування переговорів України з іншими донорами і в першу чергу з Європейським Союзом. Такий результат дозволить усім зберегти "обличчя". Для уряду, зокрема, це може означати полегшений варіант фінансово-економічної політики з можливістю збереження досить високого рівня бюджетного дефіциту і контролю над валютним курсом, а, отже, і розтягування вимог МВФ щодо бюджетного дефіциту, валютної політики та економічних реформ на більш тривалий час", - констатував експерт.
При цьому провідний економіст блоку фінансових ринків "Креді Агріколь Банку" Олександр Печерицин не виключив сценарій, при якому Україна отримає кредит у розмірі, необхідному лише для рефінансування виплат за боргами Фонду.
"У будь-якому випадку вирішення питання зниження дефіциту бюджету (включаючи дефіцит "Нафтогазу") буде ключовим моментом у наданні фінансування. Ми вважаємо, що питання підвищення тарифів на газ може бути багатоступеневим - поступове підвищення тарифів, введення диференційованих тарифів залежно від доходів споживачів та обсягів споживання", - резюмував аналітик. !zn
Читайте також:
МВФ вимагає підвищити тарифи на газ для українців на 40%
Заради кредиту МВФ уряду доведеться обмежити темпи підвищення зарплат