У своїй статті для DT.UA Гетманцев пише, що цей вірус поширюється групою людей, які гордо іменують себе "експертне середовище". "Людей, освічених рівно настільки, наскільки це потрібно для формулювання зрозумілих виборцеві, але абсолютно помилкових тез у дусі шариковського "взяти все і поділити", - вважає експерт.
"Адептам церкви українського неолібералізму вдалося відтермінувати позитивні зміни в оподаткуванні більш ніж на два роки, мимохідь знищивши корисні досягнення (а вони, безперечно, були), реалізовані ще в часи "злочинної" влади. Прихід у Мінфін бюрократів (у хорошому сенсі цього слова), очевидно, купірував цей процес, змістивши акценти з безвідповідального популізму на такий нині необхідний державницький підхід", - додає професор.
На його думку, робота з деталями, яку демонструє Мінфін, робить законопроект нецікавим для популістів: адже глибина опрацювання проблем податкового регулювання не дозволяє використовувати критику змін для побудови бодай другосортної піар-компанії.
Разом з тим, Гетманцев вважає, що документ недосконалий і потребує доопрацювання, однак у ньому є те, чого так бракувало останнім часом.
Аналіз проекту змін до Податкового кодексу читайте у матеріалі Данили Гетманцева "Системні зміни Податкового кодексу: Мінфін замінив сокиру на скальпель" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".