Україна готова перенести заплановану на 6 серпня зустріч з Комітетом кредиторів на 10-11 серпня, але у разі провалу переговорів може застосувати "альтернативні механізми фінансування в рамках своєї програми співпраці з основним кредитором країни МВФ.
Про це йдеться на сайті Міністерства фінансів України.
"Міністерство фінансів України, діючи з конструктивними намірами і прозоро, погодилося на прохання Спеціального комітету кредиторів України перенести зустріч, заплановану на четвер поточного тижня, на понеділок або вівторок наступного тижня з метою дати Комітетові більше часу на підготовку оновленого та поліпшеного пропозиції щодо реструктуризації боргу", - йдеться в заяві Мінфіну.
Як підкреслюється в документі, метою Міністерства фінансів завжди було досягнення домовленості з кредиторами, яке дозволило б досягти цілей реструктуризації, встановлених у програмі співпраці України з МВФ.
"Україна вже досягла таких домовленостей з власниками боргових зобов'язань своїх державних банків: "Укрексімбанку" і "Ощадбанку", - нагадали в Мінфіні.
При цьому в міністерстві зазначили, що в разі неможливості досягти домовленості щодо реструктуризації боргу з приватними кредиторами на рівні держави на початку наступного тижня: "Україна буде змушена використовувати альтернативні механізми для забезпечення фінансування своєї програми співпраці з МВФ".
"Це є останньою можливістю для досягнення спільної домовленості напередодні виплат за єврооблігаціями у вересні та жовтні, а також напередодні наступного перегляду програми співпраці України з МВФ, який поки планується на вересень", - наголосили у Мінфіні.
Перед цим агентство Bloomberg повідомило, що кредиторів не влаштовує остання пропозиція України, тому переговорів в четвер не буде.
Напередодні Україна направила кредиторам оновлену пропозицію. При цьому Мінфін відвів комітету лише дві доби "для юридичного оформлення пропозиції", назвавши поточний тиждень "вирішальною для переговорів".
Якщо переговори знову зірвуться, і Україні не вдасться домовитися з кредиторами на цьому тижні, Києву, ймовірно, доведеться ввести мораторій щодо держборгу, велика виплата за якого запланована на 23 вересня, повідомило інше джерело, знайомий з ходом переговорів.
31 липня Bloomberg повідомив, що кредитори України вперше погодилися на списання частини боргу, хоча і запропонували всього лише 5% "стрижки". Досі кредитори в принципі відмовлялися обговорювати таку можливість.
Україна має все менше часу на досягнення угоди з кредиторами. Вже через два місяці 23 вересня, Києву доведеться погасити євробонди на $ 500 млн. У Мінфіні вже побічно підтвердили, що якщо не буде домовленостей, Україна у вересні може ввести мораторій на виплату боргу.
Угода про реструктуризацію має бути укладена за 5-6 тижнів до цієї дати, відзначають аналітики, - щоб була можливість переконати якомога більше власників облігацій прийняти умови, завершити обмін боргових зобов'язань.
Таким чином, реальним дедлайном для угоди з кредиторами для України є середина серпня.