За словами міністра енергетики Ігоря Насалика, 14 червня 2017 р. Кабінет міністрів підтримав аналіз матеріально-технічних, людських та інших ресурсів, необхідних для ефективної роботи ПАТ "Магістральні газопроводи України".
Крім того, був підготовлений попередній перелік активів, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для ефективної роботи МДУ і план їх передачі вказаному товариству, розроблені Міненерговугілля з участю експертів Секретаріату Енергетичного співтовариства. Протокольним дорученням Кабмін зобов'язав вжити заходів щодо виконання плану передачі активів. З метою забезпечення виконання плану передачі активів Міненерго була створена робоча група.
"На сьогоднішній день Міненерго виконало всі заходи, контрольний термін за якими вже настав, крім двох. Невиконаним є п. 5 додатка до плану передачі активів - уточнення переліку державного і власного майна, що підлягає передачі, з подальшим погодженням із МГУ, відповідальний за виконання НАК "Нафтогаз України", - йдеться в повідомленні міністерства.
В Міненерго наполягають, що "Нафтогаз" представив перелік активів, який різко відрізняється від схваленого протокольним рішенням уряду, а також не узгоджений з Секретаріатом Енергетичного співтовариства.
"Як наслідок Міненерго не має права затвердити наданий перелік активів. Таким чином, своїми діями "Нафтогаз" фактично саботує виконання постанови КМУ № 496. Викладені вище обставини призводять до зриву процесу реструктуризації "Нафтогазу" з метою відокремлення діяльності з транспортування природного газу і до невиконання українською стороною взятих на себе зобов'язань перед європейською спільнотою", - сказано в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що член спостережної ради "Нафтогазу" Чарльз Проктор звільняється з-за зриву реформ в компанії.
Нагадаємо, що в квітні наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку Юлії Ковалів.
6 квітня члени наглядової ради "Нафтогазу" пригрозили відставкою. При цьому Юлія Ковалів, а також іноземці Підлогу Уорвік, Маркус Річардс, Чарльз Проктор, у своєму зверненні до віце-прем'єру Володимиру Кистиону висунули умови, за яких готові продовжити роботу у наглядовій раді.
Потім, 11 квітня, президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті направив на адресу президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана лист, в якому заявив, що затримка з реформуванням "Нафтогазу" і відставка незалежних членів її наглядової ради похитне міжнародну довіру до наміру української влади провести реформу серед державних підприємств, а також ускладнить подальшу фінансову підтримку.