Наголошується, що заяву про припинення своїх повноважень було написано Ковалів ще 3 квітня. Її повноваження припиняються з 17 квітня.
"У своєму зверненні Юлія Ковалів зазначає, що кроки з реформування "Нафтогазу" і газового ринку України міжнародні партнери назвали однією з найуспішніших реформ, проведених за останні три роки. Вона також підкреслила, що успішні реформи дозволили скоротити дефіцит державних фінансів, ринок звільнився від посередників і було ліквідовано основне джерело для корупції у газовому секторі", - йдеться в релізі.
"Разом з тим, Ковалів зазначила, що в даний час розглядаються різні шляхи подальшого розвитку "Нафтогазу" і консенсусу щодо продовження реформи корпоративного управління згідно початкового плану", - наголошується в повідомленні.
В подальшому Ковалів планує зосередитися на роботі офісу Національної інвестиційної ради.
Нагадаємо, що Юлія Ковалів була обрана на посаду члена наглядової ради "Нафтогазу" згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 квітня 2016 №725.
В інтерв'ю DT.UA на питання про її звільнення Ковалів відповіла: "Уряд має таке право як акціонер у будь-який час. Втім, також кожен з членів СР має право звільнитися за власним бажанням". Ковалів висловила сподівання, що започаткована в Наку реформа корпоративного управління буде продовжена. Вона також зазначала, що у її колег - незалежних директорів НС "Нафтогазу" виникли проблеми у зв'язку з умовами е-декларування, як у іноземних громадян.
Нагадаємо, що 6 квітня члени наглядової ради "Нафтогазу" пригрозили відставкою. При цьому Юлія Ковалів, а також іноземці Підлогу Уорвік, Маркус Річардс, Чарльз Проктор, у своєму звернення до віце-прем'єру Володимиру Кистиону висунули умови, за яких готові продовжити роботу в наглядовій раді НАК "Нафтогаз України".
Потім, 11 квітня, президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабартінаправив на адресу президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана лист, в якому заявив, що затримка з реформуванням "Нафтогазу" і відставка незалежних членів її наглядової ради похитне міжнародну довіру до наміру української влади провести реформу серед державних підприємств, а також ускладнить подальшу фінансову підтримку.
29 березня Кабмін ухвалив рішення збільшити склад наглядової ради "Нафтогазу" з п'яти до семи осіб.
Повністю інтерв'ю з головою наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Юлією Ковалів читайте на ZN.UA.