Мінекономрозвитку: Мита на імпорт бензину, треба вводити після модернізації НПЗ

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Міністерство економічного розвитку і торгівлі вважає за доцільне введення мита на імпорт нафтопродуктів після модернізації українських нафтопереробних заводів.

Про це заявив перший заступник голови відомства Вадим Копилов.

За словами заступника міністра, обмеження імпорту нафтопродуктів зараз призведе до дефіциту: «Якщо ми зараз, не маючи свого якісного бензину, не маючи потрібного обсягу переробки, закриємо зовнішній ринок, ми просто створимо дефіцит. А це - зростання цін і черги. На це уряд ні в якому разі не піде».

При цьому Копилов підкреслив, що Мінекономрозвитку ще не завершило розгляд питання про введення мит на імпорт нафтопродуктів: «Ми працюємо вже близько місяця, і, я думаю, закінчимо розгляд питання протягом двох тижнів».

Як повідомлялося, оператори українських нафтопереробних заводів стверджують, що частка імпорту на ринку вже перевищила 50%. У зв'язку з цим вони вимагають ввести мито на імпорт нафтопродуктів. Позиції власників НПЗ дотримуються і в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

У той же час, проти введення мит на імпорт нафтопродуктів виступають Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів і трейдери. З критикою ідеї про введення мит виступають і експерти. Зокрема, вони заявляють про підвищення цін на АЗС за умови введення імпортних мит, що буде вигідно переробникам.

У зв'язку з цим Міжвідомча комісія міжнародної торгівлі почала розслідування.

За матеріалами: РБК-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі