Кредитори не дозволять Києву прийняти пропозицію Росії щодо виплати боргу – Reuters

Поділитися
Кредитори не дозволять Києву прийняти пропозицію Росії щодо виплати боргу – Reuters Пропозиції РФ щодо боргу неприйнятні для приватних кредиторів © РИА Новости
Мінфін РФ вважає борг не комерційним, а державним.

Приватні кредитори України, що уклали з Міжнародним валютним фондом програму реструктуризації боргових зобов'язань України, навряд чи погодяться на озвучену 16 листопада пропозицію Москви, повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

Пропозицію Росії про погашення Україною євробондів на 3 мільярди доларів в розстрочку не передбачає списання частини боргу, на відміну від програми МВФ.

Москва пропонує Києву виплачувати борг частинами протягом трьох років.

Приватні кредитори домовилися з МВФ про списання 20% боргу і відтермінування початку погашення боргів на чотири роки, щоб допомогти країні знизити борговий тягар.

Джерело, знайоме з позицією кредиторів, стверджує, що запропоновані умови суттєво відрізняються від тих, на які домовились учасники угоди.

"Без списань ці умови навряд чи можна порівняти з тими, на які домовилися приватні кредитори. Більш того, це поставить під сумнів основні параметри боргова операції, продиктовані МВФ, в умовах початкового фінансування та надання ліквідності", − зазначив співрозмовник видання.

Він також додав, що до тих пір, поки борг буде класифікуватися як комерційний, приватний сектор навряд чи відмовиться від нього.

Росія ж, у свою чергу, вважає євробонди державним зобов'язанням, а не комерційним боргом. За словами джерела, перекласифікація боргу на державний може змінити ситуацію".

"Тоді це питання до МВФ - він стане боргом перед "Паризьким клубом", - резюмував співрозмовник видання.

Читайте також: У Росії вважають, що МВФ змінить правила кредитування заради України

Нагадаємо, 16 листопада міністр фінансів РФ Антон Сілуанов озвучив пропозицію щодо боргу України.

Раніше стало відомо, що МВФ готує зміни в свої умови кредитування країн.

що Діють зараз МВФ правила забороняють кредитування країн, які мають непогашену заборгованість перед офіційними кредиторами.

Реформа МВФ дозволить кредитуемым країнам продовжувати отримувати гроші МВФ, якщо позичальник не виконує зобов'язання в рамках програми фонду і намагався "сумлінно" і "конструктивно" вести переговори з країною-кредитором з метою пошуку взаємоприйнятного рішення.

Ця новина викликала подив" у президента РФ Володимира Путіна. Він, зокрема, заявив, що вважає непотрібним, щоб МВФ "змінював свої правила під конкретну країну, руйнуючи по суті справи саму систему, правила функціонування МВФ".

Путін пояснив свою позицію побоюванням, що "за зміною цих правил на користь однієї з країн можуть послідувати вимоги змінити ці правила для інших держав". Замість цього Путін запропонував, щоб МВФ допоміг Україні виплатити борг перед РФ, виділивши додатковий кредит на цю ж суму, за рахунок якого вже Україна погасила свої зобов'язання.

У той же час глава Мінфіну РФ Антон Сілуанов раніше висловив переконання, що це робиться виключно на догоду політиці" і для того, "щоб заморозити платежі (України) перед РФ". Він навіть натякав на те, що Росія може відмовитися назвати Україну добросовісним позичальником.

Втім, у Росії визнали, що не зможуть перешкодити реформи МВФ. Представник від РФ Олексій Можин заявив, що реформи, яка дозволить МВФ кредитувати Україну за умови непогашеної заборгованості перед іншим кредитором, необхідно набрати звичайне більшість у раді директорів фонду, і голосів РФ буде недостатньо, щоб заблокувати це рішення.

У свою чергу директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявляла, що МВФ кредитувати Україну навіть у випадку дефолту. Голова фонду вважає необхідним продовжити підтримку програми кредитування України міжнародним співтовариством.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі