Коболєву все ж таки обрали запобіжний захід із можливістю внести заставу та обов'язками

Поділитися
Коболєву все ж таки обрали запобіжний захід із можливістю внести заставу та обов'язками © Нафтогаз України
Рішення апеляції вже схвально прокоментували в Центрі протидії корупції.

Вищий апеляційний антикорупційний суд все ж таки обрав запобіжний захід ексголова "Нафтогазу" Андрію Коболєву, через півтора місяця після того, як у січні суддя ВАКС Олег Федоров залишив клопотання детектива НАБУ без задоволення. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Коболєву призначили 229 млн грн застави з обовʼязками прибувати за першим викликом; не відлучатися з України; повідомляти про зміну проживання; не спілкуватися зі свідками; здати закордонні паспорти.

Таке рішення ухвалили судді апеляції Валерія Чорна, Олег Павлишин та Андрій Никифоров.

Рішення апеляції вже схвально прокоментували в Центрі протидії корупції.

"Це означає, що слідчий суддя раніше ухвалив незаконне рішення і його скасували, а підозра від антикорупційних органів Андрію Коболєву є обґрунтованою", - наголосили в ЦПК.

Також, підкреслили в Центрі протидії корупції, обрання запобіжного заходу свідчить про наявність ризиків того, що Коболєв може впливати чи перешкоджати розслідуванню.

Нагадаємо, що Коболєва підозрюють у протиправному отриманні премії у значно більшому розмірі, ніж дозволяло законодавство. Лише перша частина премії становила 10 млн доларів замість максимально дозволеної законодавством суми виплат у 37,4 млн грн. А після звільнення з посади він отримав в банку під гарантії "Нафтогазу" ще 12 мільйонів доларів. 

Під час розгляду в апеляції судді цікавилися у Коболєва, чим обумовлений такий великий розмір премії, адже інтереси Нафтогазу в арбітражі представляла іноземна юридична компанія, яка за свою роботу окремо отримала кілька десятків мільйонів євро.

Коболєв розповів, що це саме він підписував документи, приймав ключові рішення і давав особисті свідчення в Арбітражі.

Водночас, у "Нафтогазі" стверджували, що Андрій Коболєв забрав собі більшу частину премії за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі, незважаючи на те, що навіть не керував цим напрямком

Один з адвокатів на засіданні ВАКС говорив про те, що премія у 10 млн доларів нібито не підлягала розподілу на інших працівників.

Хоча насправды Наглядова рада надала Коболєву повноваження розподілити погоджену йому частину премії між співробітниками компанії, проте він цим правом не скористався.

23 січня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олег Федоров залишив клопотання детектива НАБУ про обрання Коболєву запобіжного заїоду без задоволення. Детектив НАБУ і прокурор САП просили арештувати колишнього голову правління «Нафтогазу» із 360 млн грн застави.

Как писала ZN.UA, в 2018 году Коболев получил 207 млн грн ($7,9 млн). Все полученные средства он конвертировал в доллары США и положил на счет в Ощадбанке. Впоследствии эти деньги он перевел на счет проживающей в США матери, указав цель перевода "помощь семье". Подробнее о тех  событиях читайте в материале Игоря Маскалевича "Ждем танков Коболева".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі