Єрмак пропонував Коболєву посаду в держсекторі напередодні оголошення тому підозри в кримінальній справі - ЗМІ

Поділитися
Єрмак пропонував Коболєву посаду в держсекторі напередодні оголошення тому підозри в кримінальній справі - ЗМІ © Нафтогаз України
Зустріч нібито відбулася за рекомендацією американської сторони, а Єрмак нібито не знав про плани САП та НАБУ вручити Коболєву підозру.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зустрічався з ексглавою НАК "Нафтогаз України" Андрієм Коболєви за кілька днів до отримання останнім підозри від САП та НАБУ.  Єрмак пропонував Коболєву посаду у державному секторі, розповіли LIGA.net двоє державних службовців та член команди Андрія Коболєва.

За словами одного зі співрозмовників, Єрмак щонайменше двічі зустрічався з Коболєвим: уперше – у Вашингтоні, а вдруге – вже на території України.

Зустрічі нібито відбулися за рекомендацією американської сторони, 

"Вони обговорювали посаду радника", – говорить інший державний службовець, який попросив не розкривати його ім'я.

Співрозмовник, наближений до глави Офісу президента заявив, що Єрмак нібито не знав про плани САП та НАБУ вручити Коболєву підозру.

Також співрозмовник підтвердив, що Єрмак та Коболєв обговорювали посаду радника.

Джерело стверджує, що Коболєв від офіційної посади відмовився.

Раніше інше видання - "Економічна правда" писала про те, що "представники Офісу президента" обговорювали з Коболєвим можливість його залучення до співпраці, "в рамках якої ексглава Нафтогазу міг би займатися енергетичним напрямом, зокрема питаннями відновлення енергетичної інфраструктури".

Нагадаємо, 19 січня 2023 року НАБУ і САП повідомили колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» про підозру у заволодінні у 2018 році понад 229 млн грн. Його дії  кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК України.

Слідство встановило, що очільник компанії (2014-2021 рр.) в травні 2018 року всупереч вимогам законодавства видав наказ про преміювання працівників компанії. На підставі власного наказу Коболєв отримав премію за екстраординарні досягнення - майже 261 млн грн. Йдеться про позитивне рішення у справі щодо контракту купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 рр.

У травні 2018 року ця сума дорівнювала 10 млн дол. США, тобто, станом на 19 січня 2022 року це становить 365 млн грн за курсом НБУ. 

Одразу після отримання цих грошей, Коболєв поспішив перерахувати їх в США.

"Я переказав гроші мамі в Америку. Вона там живе з 2006 або 2008 року, понад десять років точно. Якщо я програю апеляцію у 8 млрд гривень проти мене, то що трапиться з моїм майно тут (в Україні, - ред)?"- заявив Коболєв в інтерв'ю ЗМІ.

Водночас, у "Нафтогазі" стверджували, що розмір премії складав 599,6 млн. грн. І що Андрій Коболєв забрав собі більшу частину премії за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі, незважаючи на те, що навіть не керував цим напрямком

Також слід згадати, що після призначення Андрія Єрмака головою офісу президента на початку 2020 року почалася зміна топменеджерів в основних установах енергетики України. Банкова впевнено переводила енергетику у ручне керування. Спочатку «Енергоатом», далі НКРЕКП, «Гарантований покупець», «Оператор ринку», «Оператор ГТС України».  Крім того, ряд джерел на ринку повідомляли про спроби змінити керівника "Укренерго" Володимира Кудрицького. Чиатайте про це на ZN.UA в матеріалі засновника проєкту “Наші гроші” Юрія Ніколова - "Обличчя групи Галущенка".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі