Кабмін вирішив не оподатковувати доходи з депозитів цього року

Поділитися
Кабмін вирішив не оподатковувати доходи з депозитів цього року Арсеній Яценюк © kmu.gov.ua
У Кабміні побоюються, що оподаткування пасивних операцій у банківських установах призведе до того, що люди почнуть масово забирати депозити.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляє, що цього року уряд не буде вводити податок на доходи з банківських депозитів.

"У поточних умовах ввести оподаткування пасивних операцій у банківських установах означає, що це буде використано для того, щоб люди забирали депозити. Тому ми прийняли рішення не запроваджувати оподаткування доходів з банківських вкладів", - сказав він, виступаючи з трибуни парламенту у четвер, 27 березня.

Як відомо, 19 березня Яценюк розкритикував ідею оподаткування відсотків за всіма банківськими вкладами, запропонувавши обкладати податком лише внески, які перевищують 50 тис. грн. "90% українців мають депозити до 50 тис. грн. А 10% найбагатших повинні ділитися з країною і суспільством", - зазначив глава уряду. Він додав, що сам у 2013 році отримав 614 тис. грн відсоткових доходів, з яких не заплатив ані копійки податків до бюджету.

Згідно з чинним Податковим кодексом, отримані фізичними особами дивіденди оподатковують за ставкою 5% (раніше - 15%), тоді як відсотки повинні будуть обкладатися за такою ж ставкою 5% з 1 січня 2015 року.

Мінфін пропонував ввести оподаткування відсотків з банківських вкладів з 1 квітня 2014 року, при цьому пропонує ставки 15-17%, які є загальними ставками оподаткування доходів фізичних осіб: 15% для осіб з щомісячним доходом до 10 мінімальних зарплат, 17% - понад 10 мінімальних зарплат.

Згідно з даними Нацбанку, на кінець лютого вклади населення в гривні становили 233,5 млрд грн, зменшившись за місяць на 7,6%, а з початку року - на 7,9%. Вклади у валюті на цю ж дату становили 21,2 млрд дол., скоротившись в лютому на 6,3%, а з початку року - на 7,8%.

Середньозважена ставка за депозитами у лютому зросла з 11,67% до 14,14% річних, в іноземній валюті - з 5,92% до 6,52% річних.

З урахуванням даних Мінфіну про те, що на частку вкладів обсягом понад 100 тис. грн припадає 70% сумарного обсягу вкладів, запропоноване оподаткування відсотків з них може принести бюджету при діючих сьогодні ставках за депозитами понад 5 млрд грн на рік (за умови, що відтік вкладів з банківської системи припиниться).

21 березня Мінфін запропонував ввести оподаткування податків на доходи фізичних осіб для 1,5% власників найбільших внесків, розмір яких перевищує 100 тис грн. !zn

Читайте також:

У Криму заборонили видачу депозитів; зняття готівки у банкоматах обмежили 300 грн

Девальвація змусить банки нарощувати капітал

У січні-лютому попит населення на готівкову валюту був на 300 млн доларів меншим, ніж у листопаді-грудні

Банки почали підвищувати відсотки за депозитами, рятуючись від відтоку вкладів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі