У січні-лютому попит населення на валюту на готівковому ринку був на 300 млн доларів меншим, ніж у листопаді-грудні минулого року.
Про це під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки ZN.UA, розповіла директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку Олена Щербакова.
"З 28 лютого у нас пішов чистий профіцит", - зазначила представник НБУ.
Нагадаємо, що чистий попит населення на валюту на готівковому ринку у листопаді склав 782,6 млн доларів, у грудні - 940,2 млн доларів, у січні - 658,5 млн доларів.
За словами Щербакової, Нацбанк зараз дає можливість ринку знайти "точку рівноваги". Таким чином, фактично відбувся перехід до гнучкого курсоутворення. Якщо, наприклад, минулого тижня мав місце девальваційний тренд, то цього - ревальваційний.
"Все свідчить про те, що населення, банки, бізнес адаптуються до ситуації і прилаштовуються до нової моделі роботи... Стратегічно НБУ прийняв кардинальне рішення, що ми будемо присутні, насамперед, на ринку ліквідності. Тобто пріоритетом є певна підтримка платоспроможності банків, можливість повертати депозити, заспокоїти населення", - наголосила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку.
У той же час, експерт з питань макроекономіки Ігор Шумило сумнівається, що в Україні відбувся перехід до класичної політики гнучкого курсоутворення. А голова ради НАБУ, старший радник "Альфа-банку" (Україна) Роман Шпек, зокрема, висловився за відмову від старих підходів до проведення валютних аукціонів - щоб валюта потрапляла в систему не тільки через "козирні" банки. !zn