ОВДП випускаються на термін до 17 років з прибутковістю до 9,8% річних.
"Докапіталізація проводиться в два етапи шляхом випуску облігацій внутрішньої держпозики. На першому етапі передбачається випуск ОВДП на суму 22,5 млрд грн. Це досить велика сума грошей, яку держава змушена внести в капітал банку для покриття збитків", - розповів міністр фінансів Олександр Данилюк.
Нагадаємо, раніше заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що обсяг капіталу, необхідний для другого етапу докапіталізації "Приватбанку" на 38,5 млрд грн, що становить 16 млрд грн, може бути зменшений за рахунок грамотної роботи з заставним майном банку та майном, прийнятим на баланс банку в якості погашення кредитної заборгованості.
Раніше DT.UA писало про кулуарні дискусії навколо двох можливих варіантів звіту E&Y – оптимістичного з потребою в докапіталізації на рівні 36-38 млрд грн і песимістичного – в якому ця цифра збільшується до 50 млрд.
В грудні 2016 року був націоналізований найбільший в Україні "ПриватБанк". Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд. грн., з яких 116 млрд. - були покриті за рахунок держави, що випустила власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов'язань перед пов'язаними з колишніми власниками банку особами (так званий "bail-in").
Детально про проблеми аудиту фінансового стану "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного та Юлії Самаєвої "Зведення рахунків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".