Нова докапіталізація "Приватбанку" може обійтися дешевше 38,5 млрд грн – НБУ

Поділитися
Нова докапіталізація У НБУ розповіли, як заощадити на додатковому докапіталізації "Привату" © Нацбанк України / Flickr
Рішення щодо остаточного обсягу докапіталізації та її розподілу на етапи приймає Кабмін.

Обсяг капіталу, необхідний для другого етапу докапіталізації "Приватбанку" на 38,5 млрд грн, який становить 16 млрд грн, може бути зменшений за рахунок ефективної роботи із заставним майном банку та майном, прийнятим на баланс банку в якості погашення кредитної заборгованості. Про це заявила заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова.

Як повідомляє прес-служба регулятора, із зазначених 38,5 млрд грн, необхідних для докапіталізації, 22,5 млрд грн – це потреба, що виникла через шахрайські дії попереднього менеджменту "Привату" напередодні націоналізації і необхідності створення резервів під портфель фінансового лізингу. Ще 16 млрд – це обсяг капіталу, яким передбачено покрити уцінку основних засобів.

"На думку НБУ, обсяг капіталу для покриття уцінки основних засобів в 16 млрд. грн. може бути зменшений за рахунок розроблення і чіткої реалізації стратегії роботи із заставним майном банку та майном, прийнятим на баланс банку в якості погашення кредитної заборгованості", – зазначила Рожкова.

Зазначається, що рішення щодо остаточного обсягу докапіталізації та її розподілу на етапи приймає уряд, базуючись на пропозиції НБУ і висновках експертно-аналітичної ради.

Сьогодні міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Кабінет міністрів України, ґрунтуючись на висновках незалежного аудитора Ernst&Young (EY) прийняв рішення про докапіталізацію Приватбанку (Київ) ще на 38,5 млрд грн.

Раніше DT.UA писало про кулуарні дискусії навколо двох можливих варіантів звіту E&Y – оптимістичного з потребою в докапіталізації на рівні 36-38 млрд грн і песимістичного – в якому ця цифра збільшується до 50 млрд.

Нагадаємо, в грудні 2016 року був націоналізований найбільший в Україні "ПриватБанк". Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд. грн., з яких 116 млрд. - були покриті за рахунок держави, що випустила власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов'язань перед пов'язаними з колишніми власниками банку особами (так званий "bail-in").

Детальніше про проблеми аудиту фінансового стану "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного та Юлії Самаєвої "Зведення рахунків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі