Як повідомляє прес-служба регулятора, із зазначених 38,5 млрд грн, необхідних для докапіталізації, 22,5 млрд грн – це потреба, що виникла через шахрайські дії попереднього менеджменту "Привату" напередодні націоналізації і необхідності створення резервів під портфель фінансового лізингу. Ще 16 млрд – це обсяг капіталу, яким передбачено покрити уцінку основних засобів.
"На думку НБУ, обсяг капіталу для покриття уцінки основних засобів в 16 млрд. грн. може бути зменшений за рахунок розроблення і чіткої реалізації стратегії роботи із заставним майном банку та майном, прийнятим на баланс банку в якості погашення кредитної заборгованості", – зазначила Рожкова.
Зазначається, що рішення щодо остаточного обсягу докапіталізації та її розподілу на етапи приймає уряд, базуючись на пропозиції НБУ і висновках експертно-аналітичної ради.
Сьогодні міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Кабінет міністрів України, ґрунтуючись на висновках незалежного аудитора Ernst&Young (EY) прийняв рішення про докапіталізацію Приватбанку (Київ) ще на 38,5 млрд грн.
Раніше DT.UA писало про кулуарні дискусії навколо двох можливих варіантів звіту E&Y – оптимістичного з потребою в докапіталізації на рівні 36-38 млрд грн і песимістичного – в якому ця цифра збільшується до 50 млрд.
Нагадаємо, в грудні 2016 року був націоналізований найбільший в Україні "ПриватБанк". Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд. грн., з яких 116 млрд. - були покриті за рахунок держави, що випустила власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов'язань перед пов'язаними з колишніми власниками банку особами (так званий "bail-in").
Детальніше про проблеми аудиту фінансового стану "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного та Юлії Самаєвої "Зведення рахунків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".