У Європейській комісії заявили про те, що Євросоюз планує надати Україні нову екстрену макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 мільярда євро. Про це повідомила президент Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у Твіттері.
"Сьогодні я оголошую новий пакет фінансової допомоги країні за екстреними позиками та грантами. По-перше, Комісія пропонує новий пакет екстреної макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро. Цей пакет допоможе Україні задовольнити потреби у фінансуванні через конфлікт. Ми розраховуємо на те, що Рада ЄС та Європейський парламент якнайшвидше приймуть цей пакет", - сказала вона.
Зазначається, що при ухваленні рішення буде швидко виплачено перший транш у розмірі 600 мільйонів євро.
"Більш того, незабаром ми розпочнемо роботу над другою, довгостроковою програмою для підтримки зусиль країни з модернізації. По-друге, цього року Комісія майже подвоїть свою двосторонню допомогу Україні у вигляді грантів: буде виділено ще 120 млн євро. Ця підтримка посилить зусилля України щодо створення держави та стійкості", - йдеться у заяві.
Нагадаємо, у липні 2020 року Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації п'ятої за рахунком програми макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд. євро.
Нагадаємо, що ризики вторгнення РФ в Україну негативно впливають на курс валют, на виконання держбюджету та погашення зобов'язань щодо держборгу. Про те, як Захід може допомогти держборгу України, читайте в новини ZN.UA.
На тлі інформації про ймовірне російське вторгнення президент Зеленський заявив, що Україна отримає від Канади 120 млн доларів допомоги.
Вчора в Україну прибув черговий літак із 80 тоннами зброї зі США для посилення обороноздатності країни.
Про постачання протитанкової зброї Києву цього тижня також оголосила Великобританія, країни Балтії готуються передати Україні частина наявної в них американської зброї.
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- а про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".