Єврокомісія виділила EUR50 млн грантів для підтримки українських фермерів протягом двох років, повідомила заступник генерального директора Директорату з питань сусідства і розширення Єврокомісії Катаріна Матернова.
«Ми виділили EUR50 млн у вигляді грантів, які будемо видавати протягом двох років, для підтримки малих фермерів, щоб допомогти їм придбати землю», - сказала вона в ході форуму «Україна 30. Земля» в понеділок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Крім того, тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін закликала українську владу прийняти додаткові підзаконні акти, щоб забезпечити антикорупційні гарантії земельної реформи.
«Додаткові підзаконні акти необхідно прийняти, щоб забезпечити антикорупційні гарантії. У той час як ми швидко наближаємося до дня відкриття ринку сільськогосподарських земель, важливим є триваюче лідерство всіх учасників, включаючи міжнародне співтовариство», - сказала Квін.
Вона наголосила на необхідності прийняття законопроекту, що створює часткові гарантії позик для дрібних фермерів, що дозволить кожному українцю бути активним учасником реформи.
Як повідомлялося, в Україні ринок землі запрацює з 1 липня.
1 липня 2021 року має розпочатися новий етап земельних відносин, який передбачає надання 7 мільйонам власників паїв можливості ними розпоряджатися. Однак чи можна це вважати запуском повномасштабного ринку сільськогосподарських земель і завершенням земельної реформи? Ні. У тексті "Земельні очікування - 2021" Андрій Мартин пояснює, чому.
Чому команда Зеленського, пообіцявши підтримати фермерів, згорнула всі програми і заблокувала їх казначейські рахунки? Чия рука лізе в Госгеокадастр і відбирає землю у фермерів, а потім продає їм же втридорога? При чому тут прокуратура, і як вона «наглядає» за те, що відбувається на ось-ось откроющемся ринку? Хто рейдерів успішні фермерські кооперативи, і чому йому за це нічого не буде? Де візьмуть гроші ослаблені фінансово фермери, щоб з 1 липня купувати землю? Чи не потраплять вони в підсумку в боргову кабалу до чекав видобуток банкам? Чи є в прийнятих законах запобіжники, здатні не дати агромагнатам скупити землю через підконтрольних фізосіб, не чекаючи 2024-го року? Відповіді на ці та багато інших питань читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з президентом Асоціації фермерів і приватних землевласників України Миколою Стрижаком "Буенос чавес, панове!"