Єврокомісія пригрозила заборонити продаж певних товарів Туреччині та іншим країнам, через які Іран та РФ постачають деталі для зброї 

Поділитися
Єврокомісія пригрозила заборонити продаж певних товарів Туреччині та іншим країнам, через які Іран та РФ постачають деталі для зброї  © European Commission
Єврокомісія закликає держави ЄС посилити контроль за дотриманням санкцій.

Брюссель попередив європейські компанії та уряди про те, що може заборонити продаж певних компонентів Туреччині та іншим країнам, звідки Іран і Росія постачають деталі для безпілотників та іншої зброї, яку РФ використовує для атак на українські міста. Про це повідомляє The Guardian.

Коментарі Єврокомісії з'явилися після публікації Guardian про те, що Україна передала союзникам звіт про виявлені європейські компоненти в іранських дронах.

В українському звіті, представленому урядам G7 у серпні, стверджувалося, що за попередні три місяці було здійснено 600 атак на міста з використанням безпілотних літальних апаратів (БПЛА), що містять західні технології.

П'ять європейських компаній були названі як оригінальні виробники виявлених компонентів.

"Іранське виробництво БПЛА адаптувалося і здебільшого використовує наявні комерційні компоненти, постачання яких погано або взагалі не контролюється", - йдеться у документі.

Митна інформація свідчить, що "майже весь імпорт до Ірану походить з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В'єтнаму і Коста-Ріки".

За словами представника Єврокомісії, докази того, що компоненти постачаються через ці країни, свідчать про те, що санкції ЄС створюють "значний тиск", але держави блоку повинні посилити контроль за їхнім дотриманням.

"Це означає, що потрібно пильно стежити за іноземними операторами, які реекспортують товари, що потрапили під санкції ЄС, без відома експортера з ЄС. Для цього сценарію ми звернулися за підтримкою до влади третіх країн, щоб переконатися, що товари, які експортуються з ЄС до цих країн, не потрапляють до Росії. Представник ЄС із питань санкцій Девід О'Салліван тісно співпрацює з юрисдикціями третіх країн, щоб гарантувати, що наші санкції не можна буде обійти", - заявив він.

За словами представника Єврокомісії, ця ініціатива показала деякі "перші відчутні результати", і був складений "пріоритетний список санкційних товарів, що використовуються на полі бою", до яких компанії повинні застосовувати особливу обачність, і які треті країни не повинні експортувати до Росії.

"У деяких випадках, однак, ці дипломатичні зусилля можуть виявитися недостатніми, або може просто не бути бажання їх докладати. Якщо нічого іншого не спрацює, то єдиним варіантом, що залишається, є припинення експорту до цих третіх країн конкретних товарів, які викликають у нас найбільше занепокоєння, використовуючи антиобхідний інструмент ЄС. Цей інструмент дозволить ЄС заборонити експорт цих товарів до країн, які використовуються для обходу наших санкцій, а також заборонити надання пов'язаних із ними послуг”, - пояснили в Єврокомісії.

"До 10-го пакету санкцій вперше увійшли сім іранських компаній, які використовували компоненти ЄС та надавали Росії ударні безпілотники Shahed для атак на цивільну інфраструктуру в Україні. Це має стати сильним стримувальним фактором для інших компаній та міжнародних трейдерів, що обхід експортних обмежень не буде толеруватися", - додав представник Єврокомісії.

Раніше вже повідомлялося про те, як Іран побудував потужну індустрію з виробництва зброї на основі вкрадених західних технологій та як ці технології використовуються Росією проти України

Що роблять Київ та його західні партнери, аби не допустити ввезення до РФ високотехнологічної продукції - у статті Володимира Кравченка "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".

Про те, що потрібно зробити нашій владі, щоб спиляти російському ВПК зуби — у статті Дмитра Менделєєва «Як закінчити російський ракетний терор».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі