Гривні прогнозують обвал наступного тижня: причини

Інфографіка
Поділитися
Гривні прогнозують обвал наступного тижня: причини © depositphotos/Deacons_docs
Багато залежатиме від стримування тенденцій з боку НБУ, а також активності нерезидентів й енергетиків.

Наступного тижня курс національної валюти може рушити до зони 28,2−28,3 грн за долар. Такий прогноз дає керівник відділу аналітики ДК Forex Club Андрій Шевчишин.

"Гривня продовжує втрачати свої позиції під тиск зростаючого попиту на валюту з боку інвесторів та нерезидентів. У п'ятницю курс відкотився до позначок 27,95 гривні за долар, підібравшись впритул до психологічної позначки 28 грн за долар. Найближчим часом спробує на міцність позначку 28 гривень за долар", - зазначив він.

За словами Шевчишина, цю позначку національна валюта, ймовірно, перетне наступного тижня.

"На наступному тижні тренд на ослаблення збережеться, і після проторгування рівня 28 курс може рушити в зону 28,2-28,3 грн за долар", - зазначив він.

Багато залежатиме від стримування тенденції НБУ та активності нерезидентів з енергетиками, вважає експерт.

Серед факторів, які послаблювали гривню, Шевчишин звернув увагу на дії нерезидентів, які останні два дні активно закривали свої позиції в Україні у паперах, виводили дивіденди та прибуток.

З початку року портфель гривневих ОВДП нерезидентів знизився на 4 млрд грн, валютних ОВДП на більш ніж 220 млн доларів.

Крім того, напередодні дохідність за вересневими гривневими ОВДП та євробондами зрівнялася на рівні 12%.

"Це свідчить про розпродаж короткострокових єврооблігацій України. Крім загального тренду на відтік капіталу через очікуване посилення кредитно-грошової політики ФРС США, Україна страждає також на ризики військової агресії РФ, після жорстких переговорів НАТО і РФ", - зазначив експерт.

Також він звертає увагу, що до загального руху по відтоку капіталу приєдналися локальні інвестори, які вважають за краще пересидіти військові та політичні ризики у "тихій гавані".

Попит на долар також формують енергетики, надолужуючи покупки кінця минулого року. Насамперед газу і вугілля, за запасами яких ситуація залишається складною.

За ланцюгом, виробники харчових продуктів та деякі підприємства через високі ціни на газ, або відсутність поставок за пільговими цінами, змушені призупиняти виробництво. Наприклад, Всеукраїнська асоціація пекарів заявила, що постачальники газу не виконують постанови уряду та не продають газ за пільговою ціною.

Також активізувалися імпортери, через високі локальні ціни на продукти та товари, та можливості більш дешевого їх імпорту.

Нагадаємо, на п'ятницю, 14 січня 2022 року, НБУ послабив офіційний курс гривні на 3 копійки - до 27,7372 грн за долар. Курс гривні до євро встановлено на рівні 31,7813 грн за євро проти 31,4796 грн за євро напередодні.

Українська гривня 2022 року перебуватиме на межі девальвації, що стане результатом низки рішень у сфері зовнішньої політики. Чинники підтримки гривні, про які так мріють жителі країни, щоб не стати жертвою різкого зростання цін на базові продукти харчування, є, однак зовнішня політика може їх переважити. Про це на ZN.UA пише Олександр Болтян в матеріалі "Прогноз-2022. Що буде з курсом долара, два сценарії".

В Держбюджеті-2022 закладено рівень курсу гривні до долара - на рівні 28 грн. Проте, враховуючи фактори, які сьогодні впливають на курс валют, є вірогідність, що гривня девальвує вище за зазначений рівень. Так вважає Юлія Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA, з її коментарем можна ознайомитися в публікації "У держбюджеті закладено оптимістичний рівень курсу гривні до долара"

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі