Гривня може девальвувати більше, ніж 28 грн за долар.
Рада проголосувала за держбюджет на 2022 рік, у якому знову вказала курс гривні до долара на рівні 28 грн. Враховуючи фактори, які сьогодні впливають на курс валют, є вірогідність, що гривня девальвує вище за зазначений рівень. Так вважає Юлія Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA.
Коментар ZN.UA:
Це цілком ймовірно, адже весь 2021 рік гривня переважно укріплювалася і певний відкат був неминучим. На курс впливає як активність імпортерів та експортерів, так і попит на державні цінні папери з боку іноземних інвесторів. І якщо імпортери з експортерами наступного року навряд чи будуть якось принципово змінюватися, то от попит з боку іноземних інвесторів дійсно може просісти. Розвинуті країни поступово згортають "ковідні" програми підтримки економік, їхні монетарні політики жорсткішають, відповідно вони можуть запропонувати інвесторам більшу дохідність. Звичайно, вона все одно буде меньше за українську, але і ризик в рази відрізняється, особливо зараз, коли вся західна преса рясніє заголовками про можливе широкомасштабне вторгнення Росії в Україну. Власне, за таких передумов девальвація до 28 гривень за долар - це оптимістичний прогноз.
Раніше ZN.UAповідомляло, щопопит на валюту в основному формували нерезиденти, які отримали погашення за гривневими облігаціями і конвертували гривню в долар, щоб потім вивести ці кошти. Щоб згладити коливання на валютному ринку, НБУ продав близько 150 млн доларів з резервів, проте для зміцнення гривні цього виявилося недостатньо. Олії у вогонь підливає "чорна п'ятниця", адже купуючи товари на розпродажах міжнародних торгових майданчиків українці конвертую гривню в долар, і щоб покрити цей "дефіцит", банкам теж доведеться купувати валюту, збільшуючи попит на долар та його вартість відповідно.