Глава МЗС Австрії Олександр Шалленберг, який і раніше вже демонстрував власну політичну короткозорість та суперечливість, зокрема, за кілька місяців до війни в Україні вимагав якомога швидше ввести в експлуатацію "Північний потік — 2", зробив чергові скандальні заяви. В інтерв’ю газеті Der Standard глава австрійського зовнішньополітичного відомства почав суперечливо виправдовувати роботу австрійського Райффайзенбанку в Росії, та стверджувати, що європейські санкції проти РФ не підтримує і не розуміє більшість країн у світі.
"Точку зору Європи не розуміє більшість країн. ... Ми в Європі повинні усвідомлювати, що російський наратив є успішним, наприклад, в Африці. Вони кажуть, що Захід винен у тому, що ціни на нафту, газ і продовольство зросли повсюдно – через санкції", - зазначив глава австрійського зовнішньополітичного відомства.
Шалленберг також прокоментував і критику, яка лунає на адресу Райффайзенбанку, що продовжує роботу в Росії. Він зазначив, що менше ніж 10% міжнародних компаній пішли з російського ринку, але критикують лише австрійський банк.
"Згідно з дослідженням Університету Санкт-Галлена, менш ніж десять відсотків міжнародних компаній вийшли з російського ринку. Але все зводиться до одного австрійського банку, ніби там залишився лише він. Це неправильно", - зазначив Шалленберг.
Водночас, коментуючи питання журналіста про те, чи здатні західні санкції зашкодити Росії, якщо їх підтримали лише 40 країн, глава австрійського МЗС продемонстрував, що він чудово усвідомлює різницю між кількістю суб'єктів та їх вагою.
"Якщо ми йдемо лише за кількістю країн, то це правда, що санкції підтримує лише меншість. Але коли справа доходить до економічного виробництва, ці країни становлять від 60 до 70 відсотків світової доданої вартості. Росія, звичайно, це відчуває", - заявив політик.
Нагадаємо, Райффайзенбанк залишився по суті останнім великим банком для зв'язків Росії з зовнішнім світом. Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) вважає, що представництво Raiffeisen Bank International відіграє важливу роль в економіці держави-терориста.
Raiffeisen глибоко інтегрований у російську фінансову систему і є однією із системно важливих кредитних установ російського центрального банку, що підкреслює його важливість для російської економіки, яка бореться з масштабними західними санкціями.
Раніше стало відомо, що російські дочірні банки іноземних фінустанов, зокрема Raiffeisen Bank International (Відень), Citibank (Нью-Йорк), Credit Europe Bank (Амстердам) та OTP Bank (Будапешт), надають кредитні канікули росіянам, що воюють в Україні.
Вже за кілька днів, після новин про те, що санкційне відомство США почало перевірку російського бізнесу банку, який кредитує військових РФ, акції Raiffeisen Bank International зазнали найгіршого щоденного падіння з початку війни в Україні.