Акції Raiffeisen Bank International в понеділок, 20 лютого, зазнали найгіршого щоденного падіння з початку війни в Україні, після новин про те, що санкційне відомство США розпочало перевірку російського бізнесу банку, що кредитує військових РФ. Про це повідомляє Reuters.
Цінні папери австрійського банку впали більш ніж на 7% на відкритті.
Раніше Raiffeisen повідомив, що більше ніж половину свого прибутку за 2022 рік він отримав на території Росії – ринку, з якого він нібито збирався вийти після вторгнення Москви до України. Але так і не вийшов.
Санкційний орган США вважає, що представництво Raiffeisen Bank International відіграє важливу роль в економіці держави-терориста.
У Банку відповіли, що нададуть повну інформацію трьома траншами, які будуть надіслані на початку квітня, у травні та червні.
Найжорсткіший санкційний інструмент в арсеналі OFAC, відомий як список SDN, заморожує активи, що знаходяться в США, і забороняє американським компаніям і громадянам торгувати з тими, хто потрапив до списку, а також заморожує всі доларові платежі банку чи фізичної особи.
Крім того, OFAC може вдаватися до менш суворих заходів, таких як стягнення штрафів і надсилання листів-попереджень за порушення санкцій.
Нагадаємо, російські дочірні банки іноземних фінустанов, зокрема Raiffeisen Bank International (Відень), Citibank (Нью-Йорк), Credit Europe Bank (Амстердам) і OTP Bank (Будапешт), надають кредитні канікули росіянам, які воюють в Україні.
У цьому зв'язку Україна закликала банківську групу Raiffeisen Bank International та інші австрійські компанії припинити вести бізнес в Росії та не фінансувати війну.
Проте 17 січня у Raiffeisen заявили, що "розглядають усі стратегічні можливості майбутнього банку, зокрема, ретельно спланований вихід".
"Однак з огляду на складність ситуації і в тому числі обмежувальні заходи, встановлені Російською Федерацією, цей процес триває", - наголошувалося в заяві банку.
Натомість, на тлі закликів вийти з Росії, Райффайзенбанк припинив приймати в РФ через банкомати долари та євро.