Перевірка Мінфіну США благотворно вплинула на Райффайзенбанк: бажання працювати на російському ринку пішло на спад

Поділитися
Перевірка Мінфіну США благотворно вплинула на Райффайзенбанк: бажання працювати на російському ринку пішло на спад © відкриті джерела
Раптом у банка знайшлися інструменти для обмеження роботи в Росії.

Росія втрачає останній великий банк – Райффайзенбанк, для зв'язків із зовнішнім світом. Про згортання банком своєї діяльності у Росії пише Reuters з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.

Після початку перевірки Мінфіну США російське відділення Райффайзен Банку призупинило відкриття нових корпоративних рахунків, оскільки банку погрожували санкціями, розповіли джерела.

Чинні клієнти також не зможуть відкрити новий валютний рахунок.

Крім того, у лютому, після того, як у американського Мінфіну виникли претензії до австрійського банку, Райффайзен почав відключати від євро російські банки, закриваючи їм коррахунки.

Обмеження було введено і для фізосіб. Мінімальна сума валютного переказу за кордон, який, окрім як через Райффайзен провести більше практично ніде, збільшилася вдвічі – до $10 000.

Нагадаємо, у лютому санкційний орган США почав перевірку щодо Raiffeisen Bank International через роботу його представництва в РФ. Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) вважає, що представництво Raiffeisen Bank International відіграє важливу роль в економіці держави-терориста.

Raiffeisen глибоко інтегрований у російську фінансову систему і є одним із двох іноземних банків у списку 13 системно важливих кредитних установ російського центрального банку, що підкреслює його важливість для російської економіки, яка бореться з масштабними західними санкціями.

Вже за кілька днів, після новин про те, що санкційне відомство США почало перевірку російського бізнесу банку, який кредитує військових РФ, акції Raiffeisen Bank International зазнали найгіршого щоденного падіння з початку війни в Україні.

Раніше стало відомо, що російські дочірні банки іноземних фінустанов, зокрема Raiffeisen Bank International (Відень), Citibank (Нью-Йорк), Credit Europe Bank (Амстердам) та OTP Bank (Будапешт), надають кредитні канікули росіянам, що воюють в Україні.

У зв'язку з цим Україна закликала банківську групу Raiffeisen Bank International та інші австрійські компанії припинити вести бізнес у Росії та не фінансувати війну.

Пізніше Група Райффайзен Банк підтвердила звинувачення Нацбанку України у наданні пільг мобілізованим росіянам.

Однак у Raiffeisen обмежилися відмовкою. заявивши, що "розглядають усі стратегічні можливості майбутнього банку, зокрема, ретельно спланований вихід з Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі