Названо кількість західних компаній, що залишили Росію після вторгнення в Україну: цифра, що прикро вражає

Поділитися
Названо кількість західних компаній, що залишили Росію після вторгнення в Україну: цифра, що прикро вражає © Одесский курьер
Найбільше вийшло американських компаній, найменше - німецьких.

Лише 9% із майже півтори тисячі західних компаній, які працювали в Росії, вивели з цієї країни бізнес після повномасштабного вторгнення росіян в Україну. Про це свідчать дані дослідження швейцарського Університету імені Св. Ґалена.

Досліджувалися компанії Європейського Союзу та країн G7. 

Як зазначається в документі, загалом, станом на 24 лютого 2022 року, в Росії працювало 2 405 фірм, власниками яких є 1 404 компаній з країн ЄС та G7.

Майже за рік російської повномасштабної війни в Україні найбільше з Росії вийшло американських компаній. Станом на кінець 2022 року Росію залишили майже 18% американських дочірніх компаній, 15% японських фірм і лише 8,3% компаній Євросоюзу.

Професори Саймон Евенетт і Нікколо Пізані зазначають в дослідженні, що виходити з ринку Росії для бізнесів невигідно.

"В середньому компанії, які залишили Росію, мали нижчі прибутки, ніж ті компанії, які залишаються в Росії”, - зазначаються в звіті.

Серед західних компаній, які залишаються працювати в Росії, найбільшу частку складають німецькі компанії - 19,5%. 12.4% мають американських власників, 7% компаній - японські.

"Ці висновки ставлять під сумнів готовність західних компаній відокремитися від економік тих країн, які їхні уряди зараз вважають геополітичними суперниками",- пишуть автори звіту.

Водночас у Великій Британії аналітичний центр Moral Ratings Agency оприлюднив звіт, де вказує, що деякі найбільші компанії світу замість того, щоб вивести бізнес з Росії, оголосили про списання своїх активів в цій країні.

"Багато хто думає, що коли щось списують, це вже втрачено. Втім, уцінка або списання лише означає, що власник на той момент оцінив актив на нижчу або нульову вартість", - цитує видання CNBC Марка Діксона, засновника аналітичного центру Moral Ratings Agency.

За його словами, "коли зміниться ситуація у світі, ці компанії, які не залишили Росію, зможуть підвищити вартість своїх активів".

Нагадаємо, економіка Росії у 2023 році продемонструє зростання замість очікуваного падіння. Про це йдеться в одній з останніх редакційних статей The New York Times.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі