Греція залишиться в єврозоні – ЗМІ

Поділитися
Греція залишиться в єврозоні – ЗМІ Саміт глав держав і урядів 19 країн єврозони відрізнявся високим напруженням дискусій
На саміті глав держав єврозони було досягнуто порозуміння про початок третьої програми фінансової допомоги для Афін.

На саміті глав держав і урядів 19 країн єврозони було прийнято рішення залишити 3 в співтоваристві "на підставі досягнутого з Афінами згоди про виконання зобов'язань перед кредиторами", повідомляє з посиланням на джерело в кулуарах зустрічі ТАСС.

"Досягнуто порозуміння про початок третьої програми допомоги Греції, що гарантує збереження країни у складі єврозони", - заявило джерело.

Джерело зазначило, що третя програма буде здійснюватися "суворо поетапно, по мірі реалізації бюджетних заходів Греції". Першим кроком Афін при виконанні своїх зобов'язань буде "прийняття парламентом до 14 липня узгоджених з інститутами структурних реформ".

"Це гарантує відновлення необхідного рівня довіри Греції", - сказало дипломатичне джерело.

Також повідомляється, що цей саміт відрізнявся досить високим напруженням дискусії.

"Підготовлені до саміту Єврогрупи пропозиції щодо вирішення грецької кризи спочатку не подобалися ні Греції, ні кредиторам, однак всі сторони продовжують виходити з необхідності досягнення угоди", - повідомило джерело агентства.

Греції необхідно 19 млрд євро тільки на обслуговування свого боргу до середини серпня для запобігання дефолту.

"До 20 липня країна повинна виплатити 7 млрд євро Європейському центробанку, і ще 12 млрд євро - до середини серпня. Ці суми є індикаторами розмірів і строків траншів, які країна повинна отримати, якщо третя програма допомоги буде реалізована", - говорить дипломатичне джерело.

Читайте також: Через дефолт Греція втрачає туристів – The Times

У неділю, 12 липня Єврогрупа назвала умови для надання Греції фінансової допомоги в розмірі 86 млрд євро. Дана програма жорстких економічних заходів має бути затверджена в парламенті Греції до 15 липня. Крім усього іншого, Єврогрупа закликає Афіна підвищити податок на додану вартість і почати пенсійну реформу.

Французька газета "Фігаро" повідомляла, що висунуті Єврогрупою пропозиції уряд Греції назвало"дуже поганими". Тепер, як зазначає видання, Афіни намагаються "знайти яке-небудь рішення".

Раніше повідомлялося, що Євросоюз і МВФ налаштовані позитивно для обговорення з Грецією запиту Афіна на надання кредиту на суму в кілька десятків мільярдів євро.

Парламент Греції сьогодні, 11 липня, проголосував за пропозиції, які були представлені урядом міжнародним кредиторам. Згідно з законопроектом Афіни запитують 53,5 млрд євро в рамках нового пакета фінансової допомоги.

Раніше прем'єр Греції Алексіс Ціпрас запропонує кредиторам більш жорсткі реформи, ніж вони просилив останньому реченні. Видання також повідомило, що грецький прем'єр збирається попросити у ЄС і МВФ 12 мільярдів євро фінансової допомоги замість 8 мільярдів, які він хотів отримати раніше. Це пояснюється тим, що після двох тижнів зупинки роботи банків та державного контролю капіталів, економіка Греції скоротиться на 3%. А до цього прогнозувалося, що її зростання в цьому році складе 0,5%.

Також стало відомо, що Ціпрас представив лідерам ЄС проект "соціально справедливої" угоди. За словами грецького прем'єра, в даних документах містяться пропозиції щодо проведення "здійсненних реформ". Ціпрас додав, що діалог з лідерами ЄС був "позитивним".

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит, однак потім відмовився від подальшого фінансування Греції.

Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі