Фюле: Асоціація не вимагає від українських компаній робити вибір, виробляти товари для ЄС чи для Росії

Поділитися
Фюле: Асоціація не вимагає від українських компаній робити вибір, виробляти товари для ЄС чи для Росії © eu2013.lt
ЄС поставив у залежність свою щедрість у фінансуванні від прогресу реформ. При цьому підкреслюється, що реформи не можуть бути успішними і стійкими, якщо немає консультацій влади з громадянським суспільством та бізнесом, зокрема. Бездіяльність же обійдеться економіці дорожче.

Угода про асоціацію Україна-ЄС не означає, що українські компанії після цього зможуть продавати свою продукцію на ринок Євросоюзу чи на ринок Росії.

Про це заявив єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле під час свого виступу на другому бізнес-форумі Східного партнерства "Відкриття нових дверей для інвестицій і торгівлі" у Вільнюсі у четвер, 28 листопада.

За словами Фюле, озвучена українською владою сума у 160-170 млрд євро для адаптації після асоціацію "не обґрунтована і не викликає довіри".

"Єдині витрати, які я бачу - це ціна бездіяльності, яке дозволяє ще більше стагнувати економіці і несе ризики для економічного майбутнього і здоров'я країни", - заявив він.

- ЄС не повинен платити Україні компенсацію за слабкість, - посол Великобританії

Комісар підкреслив, що угода про асоціацію, що включає зону вільної торгівлі, не вимагає від компаній робити вибір, для якого ринку виробляти або продавати товари.

"Тут в принципі немає вибору між Росією і Європейським Союзом, так само як ніхто не просить Україну відмовитися від своєї традиційної угоди про вільну торгівлю з Росією", - зазначив Фюле.

Він нагадує, що це цілком нормальна практика для бізнесу - виробляти товари для різних ринків. "Візьміть автомобільну промисловість, наприклад, де стандарти відрізняються між США, Європейським союзом та Японією і де виробники продають варіанти на всіх трьох ринках", - сказав він.

- Фюле: Асоціація України з ЄС не несе жодного негативу для торговельно-економічних відносин із Росією

При цьому єврокомісар підкреслив, що "реформи бізнес-клімату не можуть бути стійкими, якщо немає консультацій з громадянським суспільством в цілому і з бізнесом зокрема".

"Що більше країни Східного партнерства будуть реформувати свої інституції, то щедрішими ми будемо", - сказав глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, пояснюючи логіку європейської щедрості.

Нагадаємо, прем'єр Микола Азаров заявляв, що Україні тільки на адаптацію технічних регламентів до стандартів ЄС в рамках впровадження положень Угоди про асоціацію необхідно 160-170 млрд євро протягом 10 років.

Ця цифра фігурує в аналітичній записці під назвою "Інтеграційні ризики України", підготовленій для Кабміну провідними економічними інститутами НАН України. !zn

Читайте також:

Янукович розповів, скільки грошей хоче від Європи

Фюле не розуміє, звідки українська влада взяла цифру у 160 млрд євро на євроінтеграцію

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі