FT: У МВФ порахували, що Україні потрібні 15 мільярдів доларів на наступні три місяці

Поділитися
FT: У МВФ порахували, що Україні потрібні 15 мільярдів доларів на наступні три місяці © Еспресо.TV
Голова фонду закликала всіх його учасників надати допомогу українській економіці, постраждалій від російського вторгнення.

Голова МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що Україні будуть потрібні 5 мільярдів доларів щомісяця впродовж найближчого тримісячного періоду, щоб закрити всі діри, які виникли через вплив вторгнення Росії на фінанси країни. Вона також додала, що фонд обговорить українські фінансові потреби з урядами-партнерами України.

Про це пише Financial Times, додаючи, що Георгієва запропонувала виділити необхідну Києву фінансову допомогу у формі грантів в рамках скоординованих зусиль країн-учасниць МВФ.

«Велика частина економіки не функціонує. Заповнення фінансової нестачі краще забезпечити через грантове фінансування, так ми вважаємо», - пояснила Георгієва.

Президент Світового банку Девід Малпасс сказав, що його організація працює над пакетом підтримки для країн, що розвиваються, обсягом 170 мільярдів доларів. Ці гроші будуть виділені на наступні 15 місяців. Пакет повинен допомогти приборкати економічні наслідки війни, а також пандемії коронавірусу і кліматичних змін.

«Війна накладає стрес на бідних людей по всьому світі, підвищуючи боргове перевантаження в багатьох країнах і створюючи кризу продовольчої незахищеності через нестачу продовольства, пального і мінеральних добрив. Ця криза буде тривати багато місяців, а можливо аж до наступного року», - сказав Малпасс.

Видання нагадує, що минулого тижня міністр фінансів України Сергій Марченко закликав надати негайну фінансову підтримку на десятки мільярдів доларів, щоб закрити фіскальний дефіцит країни. У березні державні витрати України перевищували надходження на 2,7 мільярда доларів. Київ прогнозує, що цей розрив збільшиться до 5-7 мільярдів на місяць у квітні і травні. Весняні зустрічі лідерів викрили труднощі в сфері координації глобальної економічної політики в часи високої геополітичної напруги. На зустрічі представників фінансових установ країн G20 британська, американська і канадська делегації вийшли, протестуючи проти участі Росії.

«Разом з нашими союзниками зі США і Канади представники Великої Британії покинули зустріч G20, коли російські делегати виступали», - сказав прес-секретар британської делегації.

Голова Bank of England Ендрю Бейлі був серед тих, хто вийшов з залу. В МВФ прогнозують, що економіка України скоротиться на 35% цього року через війну, оскільки вона придушує виробництво. Марченко в інтерв’ю Financial Times визнав, що уряд «під великим стресом» через вторгнення. Тому що податкові надходження обвалилися. Георгієва сказала, що «найголовніший пріоритет» МВФ - це подбати, щоб необхідна на наступні три місяці допомога була забезпечена. Вона запропонувала зібрати необхідні кошти через новий рахунок, створений цього місяця радою управління фонду, який призначений для прийому грантів і позик «для допомоги Україні задовольнити свій платіжний баланс і бюджетні потреби та сприяти стабілізації економіки».

Канада вже підтвердила, що розмістить на цьому рахунку 795 мільйонів доларів. Марченко також закликав заможні країни покласти на новий рахунок кошти, отримані ними від МВФ у серпні в рамках розподілу 650 мільярдів доларів з резервних активів фонду або спеціальних прав запозичення. Розвинені економіки отримали приблизно 290 мільярдів в рамках цього розподілу. Марченко пропонує їм пожертвувати Україні 5-10% від цієї суми.

У середу Мальпасс заявив, що банк готує платіж у розмірі 1,5 мільярда доларів, щоб допомогти покрити виплати заробітних плат в державному секторі та інші бюджетні потреби. Ця сума додасться до ще одного мільярда надзвичайної фінансової підтримки, переданої Україні одразу після початку вторгнення. Він сказав також, що Світовий банк в четвер проведе зустрічі «з представниками України і країн, які її підтримують, щоб забезпечити допомогу для покриття короткотермінових і довготермінових потреб українського народу».

Георгієва також в середу додала, що МВФ починає формувати нову програму для України, яка, однак, не буде імплементована «поки бої тривають».

«Було б нечесно очікувати від української влади розвитку і імплементації глибокого пакету реформ в цей час», - пояснила вона.

Попри санкції кожен день війни для України коштує набагато більше, аніж для Росії, тому ключове завдання уряду зараз — це створення ефективної функції перерозподілу центральних бюджетних коштів в економіку. Чому від філософії «завозимо з-за кордону все, що можемо» необхідно перейти до «виробляємо в Україні все, що потрібно» читайте в статті Михайла Брно-АнріянаА який у нас план «Б» у разі затягування війни”.

Щоб зрозуміти, що відбувається з ринком цінних паперів у Росії і що з країною буде далі йдеться у статті Олександра КошовогоЕкономіка рф виявилася мильною бульбашкою, яка лопається на наших очах”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі