Міжнародний валютний фонд у вівторок погодив збільшення обсягу допомоги Молдові, щоб уряд міг легше впоратися із наслідками війни в Україні. Зазначимо, ця країна поряд з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією належить до п'ятірки лідерів серед приймаючих українських біженців країн.
"Влада запросила збільшення приблизно на 267 мільйонів доларів, - йдеться в заяві МВФ, - щоб допомогти Молдові впоратися з наслідками війни в Україні та стрибком світових цін на нафту, енергоносії та продукти харчування".
Таким чином, загальна сума допомоги Молдові, спочатку затверджена в грудні, збільшилася приблизно до 815 мільйонів доларів. Транш надається за економічні реформи. Угода ще має бути схвалена радою директорів Фонду в травні.
Варто зазначити, що, за даними міністерств різних країн та ООН, станом на 27 березня українців прийняли:
- Польща – 2,3 млн. біженців;
- Угорщина – 430 000;
- Молдова та Румунія – 650 000;
- Словаччина – 300 000;
- Естонія – 23 500;
- Литва – 32 000.
“Слідом за недавніми стрибками цін на енергоносії та пандемією, що затягнулася, війна в Україні та міжнародні санкції щодо Росії та Білорусі значно погіршили короткострокові економічні перспективи Молдови та викликали погіршення її зовнішніх та бюджетних рахунків”, - йдеться у заяві Фонду.
Нагадаємо, МВФ було створено 27 грудня 1945 року, фонд має статус спеціалізованої установи ООН. Його завданнями є «сприяти розширенню та збалансованому зростанню міжнародної торгівлі» на користь розвитку виробничих ресурсів, «надавати допомогу у створенні багатосторонньої системи розрахунків між державами-членами, а також у скасуванні валютних обмежень», інші.
Минулого місяця МВФ зробив прогноз, згідно з яким внаслідок війни Україна втратить третину свого ВВП.