Fitch: Слабкі зовнішні фінанси - основний негативний чинник для рейтингу України

Поділитися
Fitch: Слабкі зовнішні фінанси - основний негативний чинник для рейтингу України © forbes.ua
Fitch назвав головну вразливість економіки України: на думку агентства, необхідність сплачувати значні зовнішні борги і складнощі із залученням нових позик є головною загрозою можливого подальшого зниження рейтингів України.

Зовнішнє боргове навантаження на державні фінанси є головною загрозою для рейтингу України і може призвести до його подальшого зниження. Про це йдеться у звіті рейтингового агентства Fitch Ratings у вівторок, 8 жовтня.

За твердженням агентства, до зниження і без того слабкого рейтингу України може призвести більш швидке, ніж очікувалося, падіння валютних резервів унаслідок неможливості держави залучати нові зовнішні позики, а також збільшення відтоку капіталу.

Fitch відзначає, що в України один із найнижчих коефіцієнтів зовнішньої ліквідності серед країн із рейтингом у категорії "B", і це є одним з ключових негативних факторів.

На думку агенції, Україні буде складніше домовитися про пролонгацію зовнішніх запозичень держсектора.

Окрім того, Fitch вважає, що Україні може не вистачити грошей для виплат за зовнішнім боргом і покриття значного дефіциту рахунку поточних операцій як у поточному 2013, так і в наступному 2014 році. Причиною можуть стати недостатній обсяг надходження валюти з-за кордону (через зовнішні запозичення і приплив капіталу).

"Це може викликати скорочення резервів і ризик різкого зниження курсу національної валюти, що є фактором вразливості для кредитоспроможності держави, балансів банків та економіки в цілому", - йдеться у повідомленні Fitch.

Fitch прогнозує, що Україна навряд чи зможе залучити нові зовнішні позики на міжнародних ринках. "Зважаючи на волатильність, що спостерігалася останнім часом, можна припустити, що Україна навряд чи знову отримає доступ на міжнародні ринки капіталу у найближчій перспективі".

Можливим виходом Fitch бачить відновлення співпраці з МВФ. Однак, уточнює агентство, перешкодою для цього все ще залишається небажання влади йти на відмову від субсидій на газ для населення і рішення Кабміну відшкодовувати ПДВ та бюджетну заборгованість векселями, а також повернення до ідеї введення податку на обмін валюти, скасування якої раніше домігся МФВ.

На думку аналітиків агентства, валюта, залучена урядом на внутрішньому ринку, як правило є короткостроковими коштами, що збільшує потреби у рефінансуванні в найближчі 24 місяці. !zn

Читайте також:

zn
zn
Платежі України за зовнішніми боргами в 2014 році скоротяться на 20%, - Мінфін

zn
zn
Мінфін впевнений, що зможе залучати позики на зовнішньому ринку

Зовнішні борги України різко подорожчали, уряду стане ще дорожче брати нові позики

Зниження Moody's рейтингу України провокує спекулятивні ігри з українськими євробондами

Україні загрожує зупинка припливу інвестицій, - The Economist

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі