Україна разом з низкою інших країн з ринками, що розвиваються, знаходиться в зоні ризику уразливості до раптової зупинки припливу іноземних капіталів.
Значні обсяги іноземних запозичень, може стати знаком кредитної кризи, у разі якщо фінансування призупиниться. Очолює список уразливих країн Туреччина.
Такі дані відповідного індексу уразливості, який склав тижневик The Economist.
Велика різниця в структурі поточного рахунку означає велику кількість запозичень з-за кордону, і може бути також ознакою кредитної кризи, якщо фінансування призупиниться, зазначає видання.
"Високий рівень короткострокового зовнішнього боргу по відношенню до резервного фонду означає, що в економіці держави не вистачає коштів, щоб провести позичальників через тимчасові труднощі. Швидке зростання зовнішніх кредитів часто сигналізує про перевантаження фірм і завищення цін на активи. Більш відкрита фінансова система може підвищити економічне зростання в довгостроковій перспективі, але це так само робить її доступною для швидкого виходу капіталу з країни", - пише Тиждень з посиланням на The Economist.
The Economist поєднав ці чотири чинники в індекс, що вимірює вразливість 26 країн з ринками, що розвиваються, до припинення потоку капіталів.
"Зелений колір показує економіки країн, включаючи багаті нафтові країни, які знаходяться в зоні низького ризику раптового припинення надходження зовнішніх капіталів".
Марковані в інфографіці червоним країни знаходяться в зоні найбільшого ризику.
"ПАР, Україна і кілька латиноамериканських країн уразливі, але очолює список Туреччина. Дефіцит поточного рахунку в цій країні становить понад 6% від ВВП, її короткостроковий зовнішній борг і сума боргових платежів складають більше 150% від наявних резервних активів і з 2009 року рівень кредитів зростав швидше, ніж на будь-якому з ринків, що розвиваються, зі списку індексу. Турецька ліра вже впала на 13% по відношенню до долара з початку року, але вона може і далі падати". !zn
Читайте також:
Радник Путіна передбачив дефолт України протягом півроку
Більше 10% доходів українського бюджету йде на погашення відсотків по боргах
Через "кіпрську діру" і "внутрішній офшор" повз держбюджет продовжують витікати мільярди