Зовнішні борги України різко подорожчали, уряду стане ще дорожче брати нові позики

Поділитися
Зовнішні борги України різко подорожчали, уряду стане ще дорожче брати нові позики © ZN.UA
Прибутковість 10-річних держоблігацій України досягла 10,5%, що є свідченням глибокої стурбованості інвесторів. Це значно обмежує можливості залучення Києвом нових зовнішніх ринкових запозичень і підвищує ймовірність звернення країни по допомогу до МВФ або Росії.

Прибутковість українських облігацій різко зросла, що значно обмежує можливості залучення Києвом нових зовнішніх ринкових запозичень і підвищує ймовірність звернення країни по допомогу до МВФ, пише The Wall Street Journal.

Прибутковість 10-річних держоблігацій досягла у вівторок приблизно 10,5%, свідчать дані Tradeweb, проти 9,64% у понеділок. У квітні цей показник становив 7,5%. Зросла і дохідність за короткостроковими паперами, що є свідченням глибокої стурбованості інвесторів.

Україна має масу проблем, пише газета. Це великий бюджетний дефіцит, дефіцит зовнішньоторговельного балансу, скорочення валютних резервів, платежі за зовнішнім боргом.

Поточна прибутковість облігацій свідчить про те, що вартість запозичень при залученні нового боргу буде заборонною для українського уряду, пише газета. Між тим, до кінця 2014 року україна має виплатити кредиторам близько $ 10,8 млрд.

zn
zn
Мінфін впевнений, що зможе залучати позики на зовнішньому ринку

Економіст UniCredit Деніел Вернацца вважає, що Україні знадобиться допомога найпізніше у середині 2014 року. На його думку, найбільш вірогідним є підписання Україною угоди з ЄС, а потім звернення по допомогу до МВФ, хоча й угода з Росією також можлива.

Між тим експерти вважають, що відновлення співпраці з МВФ є найкращим способом зменшити сумніви у платоспроможності країни.

"Думаю, що дефолту не варто очікувати. Ситуація не така вже й погана. Вона, звичайно, змушує замислитися і прийняти рішення, але в України є ще кілька страховок, якими вона може скористатися. І найефективніша - відновити співпрацю з МВФ", - сказав агентству глава інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Томаш Фіала.

"В запасі у економічної влади є цілий ряд рішень, цілий ряд варіантів, які, мабуть, можуть бути болісно сприйняті населенням і можуть вдарити по рейтингу влади, але, з іншого боку, в будь-якому разі це краще, ніж дефолт. Передусім можлива угода з МВФ", - те ж саме сказав голова інвесткомпанії "Конкорд Капітал" Ігор Мазепа.

Необхідність відновлення фінансової співпраці з МВФ підтримує і депутат від правлячої Партії регіонів, колишній віце-прем'єр і екс-глава Нацбанку Сергій Тігіпко. "МВФ дуже був би зараз потрібен. Впевнений, що у нас є свої резерви, але, думаю, що без МВФ зараз буде дуже важкий період часу", - сказав він агентству.

У п'ятницю рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинг єврооблігацій України до "Саа1" з "B3" і помістило його на перегляд для можливого подальшого зниження. Як ідеться в повідомленні агентства у ніч на суботу, таке рішення викликано стурбованістю щодо зовнішньої ліквідності країни, невизначеністю переговорів з МВФ і погіршенням відносин з Росією.

Moody's нагадує, що валютні резерви України впали за рік на 30% - до $ 19,7 млрд на кінець серпня 2013 року, що покриває всього 2,3 місяця імпорту (2012 року).

Щодо перспектив відновлення фінансової співпраці з МВФ агентство висловлює побоювання, пов'язані з нещодавнім ухваленням закону про податкові векселі, дискусіями з приводу повернення до збору на купівлю безготівкової валюти. Moody's нагадує, що ці питання додаються до дискусій із Фондом з приводу підвищення внутрішніх цін на газ, більш гнучкого обмінного курсу.

Мінфін раніше у коментарі ZN.UA підкреслював, що сьогодні доступ до зовнішніх ринків запозичень відкрито для України, проте, враховуючи їхню поточну дорожнечу, Мінфін не вважає за доцільне за них переплачувати, оскільки може обирати, де краще залучати позики - на зовнішньому або внутрішньому ринку. !zn

Читайте також:

Moody's погіршило рейтинг єврооблігацій України з перспективою подальшого зниження

Валовий зовнішній борг України за шість місяців зменшився на 0,5%

Україні загрожує зупинка припливу інвестицій, - The Economist

Азаров розповів новому керівнику місії МВФ про "твердий фундамент" економіки України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі