Віднині, 5 грудня, набуло чинності ембарго на морські поставки нафти з Росії до країн Європейського союзу, а також почав діяти ліміт цін на російську нафту, встановлений Євросоюзом, країнами G7 та Австралією. Про це повідомив офіційний журнал Євросоюзу.
Ембарго на російську нафту було узгоджене країнами Європейського союзу ще наприкінці травня. Виняток зробили лише для Болгарії та нафти, яка буде постачатись по трубопроводу «Дружба», що пролягає через територію України, до Угорщини.
Ліміт ціни на російську нафту на рівні $60 за барель після довгих суперечок країни ЄС узгодили 3 грудня. Воно має обмежити стрибки цін, спричинені надзвичайними ринковими умовами, і зменшити доходи, які Росія отримувала від нафти після того, як розв’язала війну проти України.
Санкціями також передбачений страховий бойкот танкерів, які будуть перевозити російську нафту за ціною, вищою за встановлений ліміт. Він передбачає, що компаніям країн, які домовилися про санкції, не можна надавати брокерські, шипінгові, страхові та інші послуги для морського перевезення російської нафти до третіх країн, якщо тільки ця нафта не продана за ціною, нижчою від стелі. Це має на меті завадити Росії возити нафту в обхід санкцій.
Нагадаємо, у пошуках способу обійти обмеження Росія почала накопичувати величезний «тіньовий флот» танкерів із невідомими власниками. Також Росія погрожує не продавати нафту країнам, які приєдналися до обмеження.