Рада ЄС затвердила обмеження ціни на нафту з РФ

Поділитися
Це має зменшити доходи агресора.

Рада Європейського Союзу встановила граничну ціну на нафту і нафтопродукти, які походять або експортуються з Росії, на рівні 60 доларів США за барель, повідомляється на сайті Ради ЄС.

Обмеження ціни на російську нафту обмежить стрибки цін, спричинені надзвичайними ринковими умовами, і різко зменшить доходи, які Росія отримувала від нафти після того, як розв’язала війну проти України. 

Обмеження встановили у тісній співпраці з Price Cap Coalition і почнуть застосовувати з 5 грудня 2022 року. Нагадаємо, що 6 жовтня Рада ЄС ухвалила рішення про заборону морського транспортування російської сирої нафти з 5 грудня і нафтопродуктів з 5 лютого до третіх країн, а також пов’язане з цим надання технічної допомоги, брокерських послуг та фінансової допомоги.

Оскільки обмеження ціни може періодично переглядатися для адаптації до ринкової ситуації, сьогоднішнє рішення також встановлює перехідний період у 90 днів після кожної зміни ціни.

Рада також запровадила «застереження про надзвичайні ситуації», яке дозволяє транспортувати нафту понад граничну ціну або надавати технічну допомогу, брокерські послуги або фінансову допомогу, пов’язану з транспортуванням, якщо це необхідно для термінового запобігання або пом’якшення наслідків події, яка може мати серйозний вплив на здоров'я та безпеку людей або довкілля.

Зазначимо, що кілька днів тому ціна російської нафти впала набагато нижче «стелі», яку встановив ЄС - до 52 доларів за барель.



Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі