Переговори ЄС щодо стелі цін на російську нафту зайшли в глухий кут – Bloomberg

Поділитися
Переговори ЄС щодо стелі цін на російську нафту зайшли в глухий кут – Bloomberg
Європейські країни не змогли погодити граничну ціну.

Країни Європейського Союзу не змогли погодити стелю цін на російську нафту, передбачену восьмим пакетом санкцій проти РФ. Переговори зайшли в глухий кут увечері 23 листопада через розбіжності про те, яку ціну встановити. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела.

Єврокомісія запропонувала обмеження у розмірі $65 за барель. Але представники Польщі та країн Балтії вважали цю цифру надто щедрою для Москви і відкинули пропозицію.

Водночас представники кількох країн з розвиненим судноплавством, наприклад Греція та Мальта, відмовлялися опускати межу цін нижче за $70 – це верхня межа діапазону, запропонованого Єврокомісією.

Посли 27 держав-членів ЄС готові зібратися 24 листопада, якщо не досягнуто згоди, розповіли джерела агентства.

«Ми шукаємо способи, як це може спрацювати і як можна знайти загальну основу, щоб це можна було реалізувати ідеально прагматичним та ефективним способом, водночас уникаючи того, щоб це могло призвести до надмірних незручностей для країн Європейського Союзу», – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц журналістам перед початком додаткових переговорів.

24 листопада також планується зустріч міністрів енергетики країн ЄС, на ній обговорюватимуться заходи щодо стримування цін на природний газ.

Стелю цін на нафту країни G7 домовилися запровадити у вересні в межах восьмого пакету санкцій ЄС. Компаніям заборонять надавати послуги з перевезення, страхування та фінансування угод з російською нафтою, купленою за ціною, вищою від встановленого ліміту. За задумом, стеля цін має бути такою, щоб Росія не припиняла видобуток нафти, але водночас вона має суттєво обмежити прибуток Кремля від продажу її та його можливість фінансувати війну в Україні. Обмеження має розпочати діяти з 5 листопада.

Напередодні набуття чинності обмежень Міністерство фінансів США опублікувало інструкцію щодо реалізації відповідних заходів, серед яких є положення на дозвіл постачання палива до Японії та деяких країн ЄС. Громадянам США видали дозвіл на здійснення перевезень сирої нафти з Росії до Японії, Хорватії, Болгарії та низки країн ЄС, які не мають виходу до моря. Постачання палива в Японію дозволяється в рамках проекту «Сахалін-2» до 30 вересня 2023 року.

За два тижні до набрання чинності санкціями Євросоюзу Росія вже втратила понад 90% свого ринку в північних країнах ЄС, який раніше був опорою поставок з балтійських та арктичних терміналів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі