До кінця лютого Мінфін винесе на обговорення законопроєкт щодо непрямих методів контролю доходів громадян

Поділитися
До кінця лютого Мінфін винесе на обговорення законопроєкт щодо непрямих методів контролю доходів громадян © novostiua.net
Введення непрямих методів визначення доходів - основна умова МВФ у зв'язку з впровадженням системи добровільного декларування доходів.

В останніх числах лютого Міністерство фінансів оприлюднить концепт законопроєкту щодо непрямих методів контролю доходів фізичних осіб. Про це стало відомо під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з заступниками міністра фінансів України – Світланою Воробей та Юрієм Драганчуком.

Представники Мінфіну повідомили, що Концепція застосування "непрямих методів" контролю доходів громадян наразі в роботі в Міністерстві та має бути подана до Кабміну до 30 березня.

За 1 місяць до цієї дати проєкт Концепції має бути опублікований на сайті Мінфіну для громадського обговорення.

Нагадаємо, цю ідею в Міністерстві фінансів виношують вже давно. Зокрема, ще в серпні минулого року міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що Мінфін готує новий законопроект про непрямі методи визначення доходів громадян. При цьому, він визнав, що ця ідея не є популярною і багато хто не підтримує непрямі методи визначення доходів.

Проте, за його словами, введення непрямих методів визначення доходів було основною умовою Міжнародного валютного фонду (МВФ) у зв'язку з впровадженням системи добровільного декларування доходів.

Зокрема, як записано в меморандумі України й МВФ, наша країна має значно посилити вимоги до режиму спрощеного оподаткування, який створює істотну прогалину в нашій системі оподаткування, з 1 січня 2018 року". Саме ця "діра" стала підставою для ідеї щодо непрямого контролю доходів.

Сам глава Мінфіну у серпні 2021 року сумнівався в фіскальному ефекті від декларування доходів усіма українцями, оскільки міністерство зацікавлене в мільярдах, а не мільйонах зібраних коштів.

За даними Держстату, 67% українців вважають себе бідними. При цьому лише 1% українців зараховують себе до середнього класу.

Детальніше про те, як фіскали отримають можливість застосовувати непрямі методи податкового контролю над видатками пересічних громадян, читайте в статті Сергія Следзя "Стає гаряче: до "добровільної" декларації для бідних додадуть податковий контроль над їх витратами".

Дані про витрати людини фіскали можуть черпати з найрізноманітніших джерел. Про це розповідає президент ГО "Українська організація захисту споживачів послуг" Олег Тітамир в матеріалі - "Добровільним декларуванням статків громадян справа не обмежиться, без тотального стеження тут не обійдеться".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі