Про це на сторінках Newsweek пише Пол Маттер, який зауважує, що насправді в росіян не так і багато способів, щоб змусити уряд відповісти за становище країни. Тож вони будуть терпіти тяжку ситуацію, тому що вважають, що "могло бути й гірше".
Нові продукти з "патріотичними назвами" з'являються на полицях російських крамниць на заміну забороненому імпорту. Кремль заборонив харчі з-за кордону у відповідь на санкції Заходу, які були введені через війну проти України. Ціни на їжу зростають, російські виробники не можуть заповнити прилавки і компенсують нестачу товарами з Туреччини, Південної Азії і Південної Америки. Такі товари, як шоколад, стали розкішшю, не кажучи про крупи і м'ясо. А за межами людських шлунків, цифри ще менш оптимістичні. ВВП за 2014 рік зріс лише на 0,4%, а цього року скоротиться на 0,8%.
Різке падіння цін на нафту і спроба Кремля утримати економіку на плаву за допомогою державних резервів демонструють, як мало російська влада зробила, щоб в тяжкі дні країна не постраждала.
Оглядач пише, що економічні рани Росії настільки глибокі, що навіть відновлення торгівлі між ЄС і Росією у звичному форматі не покращило б ситуацію до становища, яке було до початку війни в Україні. Разом з тим, росіяни готові миритися з погіршенням рівня життя, підвищенням цін і порожніми полицями. При цьому, на думку автора, вони знають, що не ЄС і Захід винні в їхньому становищі.
"Вони розуміють, що російські чиновники, а не якийсь там ЄС, позбавили крамниці польських яблук і американської свинини. Вони знають, що ситуація не покращуються, і зовсім не раді випробовувати своє терпіння, яке дозволяє їм переживати погіршення рівня життя і купівельної спроможності. Але навіть "близьке оточення" олігархів можна змусити замовчати. Ті, хто протестують, лишаються без права вести бізнес в Росії", - йдеться в статті.
Оглядач додає, що Кремль продовжує латати діри в економіці за допомогою грошей з державного резерву, вкладаючи їх у промисловий сектор. Це дозволяє зберегти робочі місця і уникнути масштабного народного невдоволення. На думку автора, доки росіяни будуть мати можливість заробити гроші на мінімальні потреби, вони не вийдуть на вулиці.
Наприкінці минулого року в Росії почалася паніка через дефіцит гречки. Люди запасалися крупами так інтенсивно, що деякі супермаркети обмежили продаж. В цей же час, світові ціни на продовольство за останній рік впали майже на 20%.