Про це сьогодні пише Financial Times у статті під назвою "Російська економіка: гречаний блюз". Ажіотаж на гречану крупу спалахнув у Росії через новини про неврожай цього року.
Деякі продуктові крамниці ввели квоти на продаж гречки. Наприклад, супермаркет "Лента" в Санкт-Петербурзі дозволяє своїм покупцям придбати не більше 5 упаковок гречки в одні руки. Федеральна служба статистики РФ повідомляє, що за минулий тиждень ціни на гречку підскочили на 27,5% в порівнянні з показником на початку місяця.
Видання зауважує, що про продуктову кризу в Москві говорити зарано, оскільки полиці наповнені іншими продуктами. Але дефіцит гречки змушує росіян помічати, що економічні проблеми їхньої країни тепер стосуються кожного, а не лише еліт, які лишилися без французького сиру і західних дорогих продуктів.
"Це схоже на історії, які розповідала моя бабця про СРСР: порожні полиці і обмеження в продуктових магазинах", - сказав студент Федір Зайцев, який народився в 1998 році.
Наразі небагато росіян ставлять питання про стан речей в країні на сьогодні, не зважаючи на обвал цін на нафту, санкції через агресію Росії проти України і структурні економічні проблеми, які штовхають економіку в рецесію. Однак відчуття тривоги в суспільстві з'явилося.
"Нам треба бути уважними до таких речей, як страх. Люди намагаються запасатися, тому що вони не більше не почуваються в безпеці. В цьому винен обвал рубля. Люди бояться, що завтра ціни будуть ще вищими, тому краще купити сьогодні. І, якщо чесно, вони не помиляються", - сказав чиновник з міністерства аграрної промисловості РФ.
Восени в Росії виросли ціни не лише на гречку, а й на інші продукти харчування. У Путіна стверджують, що зростання цін на продукти на російському ринку не має нічого спільного ззабороною імпорту продуктів з США та ЄС, а пов'язаний із звичайним подорожчанням кормів. В цей же час, у ЗМІ з'явилися повідомлення, що зростання цін на гречку змусить російську владу розпродавати її запаси.