У 2022 році Державна податкова служба проведе перевірки в 6779 компаніях, понад 25% з яких — ФОПи. План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2022 рік оприлюднений на сайті ДПС.
Наразі до візиту податківців слід готуватися 6779 компаніям, зокрема, й ФОПам. У план на 2022 рік потрапило 1711 приватних підприємців, 5068 - платників податків - юридичних осіб, а також фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів.
До перевірок відбирався бізнес, що містить перелік ризик-факторів, визначених "Порядком формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків".
Зокрема, високий ризик проведення перевірок мають компанії:
- у яких рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50%, ніж у середньому по галузі;
- що мають відносини з контрагентами, які знаходяться в розшуку або ліквідовані — якщо сума операцій більша за 5% від усього обсягу операцій, але не менша за 100 тисяч грн;
- про які є інформація щодо ухилення від оподаткування;
- які мають ознаки фіктивності;
- реєстрацію яких скасовано у судовому порядку;
- стосовно яких встановлено факт неподання податкової звітності протягом двох податкових (звітних) періодів;
- які знаходяться в розшуку;
- які визнані банкрутами.
Нагадаємо, дізнатися, чи заплановані перевірки Податкової служби щодо вашого бізнесу можна у переліку перевірок, оприлюднених ДПС.
Крім цього, інформацію можна отримати через платформу відритих даних Опендатабот (у месенджерах Вайбер або Телеграм). Для цього достатньо ввести назву або код компанії.
Нагадаємо, раніше Державна регуляторна служба оприлюднила план здійснення комплексних заходів державного нагляду на 2022 рік. План перевірок доступний на Інспекційному порталі онлайн, а також - у форматі pdf та xlsx.
План включає перелік 38702 компаній, установ та організацій, які будуть перевірені у наступному році.
Загалом, кількість перевірок, запланованих на 2022 рік, на 11 відсотків менша за 2021 рік. План не стосується перевірок Державної податкової служби, який оприлюднюються окремо.
У лютому 2021 року Кабінет міністрів затвердив положення, яким було скорочено терміни дії обмежень в частині мораторію на проведення деяких видів перевірок.