Мінекономіки хоче залучити поліцію до перевірок тіньової зайнятості

Поділитися
Мінекономіки хоче залучити поліцію до перевірок тіньової зайнятості © Андрій Товстиженко, DT.UA
Також передбачається зміна розмірів трудових штрафів.

Мінекономіки оприлюднило на своєму сайті законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю", який, крім іншого, передбачає до інспекційних перевірок бізнесу, які проводить Держпраці, залучення поліції.

Мета законопроекту - підвищення ефективності здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю.

Документ передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України та ЗУ "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про Національну поліцію", "Про державну службу".

У законопроекті йдеться, що співробітників поліції до проведення інспекційних відвідувань будуть залучати в порядку, затвердженому КМУ, за вмотивованим повідомленням Держпраці, її територіальних органів, яке направляється керівникові територіального органу поліції за місцем проведення інспекційного відвідування. Відмова поліції від проведення інспекційних відвідувань допускається тільки на підставах недостатнього обгрунтування обставин.

Також передбачається зміна розмірів трудових штрафів. А саме, в разі фактичного допуску працівника до роботи з порушенням вимог ч. 4 ст. 24 КЗпП, оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи в повний робочий час, виплати зарплати без нарахування ЄСВ передбачений штраф в 15-кратному (юрособам і ФОПам, які є платниками єдиного податку першої - третьої груп - в 10-кратному) розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

При цьому, за фактичний допуск працівника до роботи з порушенням вимог ч. 4 ст.24 КЗпП, якщо на момент виявлення порушення об'єктом відвідування нараховано і сплачено ЄСВ за такого працівника в місяці, який передував місяцю, в якому почалося інспекційне відвідування, - в 5 -кратноє розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

А за недотримання держгарантій по оплаті праці в розмірі не нижчому від розміру мінімальної зарплати, порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплати їх не в повному обсязі, - передбачається штраф в 5-кратний розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Нагадаємо, що містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом і ефективним економічним управління в цьому році стали : Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Мукачево, Бахмут, Тернопіль, Вінниця, Маріуполь, Олександрія, Мелітополь та Чернігів. Про це свідчить результат дослідження "Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2021", який проведено Програмою USAID "Конкурентоспроможна економіка України" (КЕУ) спільно з компанією Інфо Сапієнс, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі