Кабмін частково відновив перевірки бізнесу

Поділитися
Кабмін частково відновив перевірки бізнесу
Жорсткий карантин закінчився - час наповнювати казну податками.

Кабінет міністрів затвердив положення, яке скорочує терміни дії обмежень в частині мораторію на проведення деяких видів перевірок. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Документ дозволяє провести наступні перевірки:

  • тимчасово зупинених і незакінчених документальних та фактичних перевірок, які були розпочаті до введення мораторію;
  • документальних перевірок суб'єктів господарювання реального сектора економіки, які за даними аналітичної системи проводять ризиковані операції і обробляються в рамках роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування опублікованих в ЗМІ фактів можливих корупційних дій чиновників;
  • документальних перевірок щодо дотримання граничних термінів надходження товарів за імпортними операціями і/або валютної виручки за експортними операціями;
  • позапланових документальних перевірок, необхідність яких виникла в результаті скарг на дії або бездіяльність контролюючих органів щодо незаконного нарахування грошових зобов'язань платників податків.

У той же час заборона на проведення документальних перевірок фізичних осіб-підприємців залишається в силі, підкреслюють у Мінфіні.

"Мораторій на виконання державою контролюючої функції в податковій сфері був виправданий на початку карантинних заходів Covid-19, коли бізнес був практично зупинений у зв'язку з жорстким карантином. Але з кожним днем відсутність контролю з оплати податків з боку держави стає все більш деструктивною не тільки для бюджету, але і для бізнесу, який працює чесно", - заявила заступниця міністра фінансів Світлана Воробей.

Також вона зазначила, що несплата податків одними зменшує шанси отримати допомогу тим, хто в умовах пандемії її потребує найбільше, - пенсіонерам, людям з інвалідністю та тим, хто тимчасово залишився без роботи.

"Помірний дозвіл на проведення деяких видів податкових перевірок - це не збільшення тиску на бізнес, а відновлення спроможності забезпечити рівні умови ведення бізнесу для всіх", - підкреслила Воробей.

Як повідомлялося, в кінці 2020 року був прийнятий і оприлюднений новий план-графік податкових перевірок на 2021 рік, згідно з яким хочуть провести близько 6288 планових перевірок. Детальніше про те, чого чекати бізнесу від 2021-го, читайте в статті Дмитра Кулика "Податківці зачекалися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі