Бродський: Регуляцією бізнесу треба займатися через 2-3% підприємців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Михайло Бродський © Андрій Товстиженко, DT.UA
Голова Держпідприємництва вважає, що пропозиція опозиції зупинити дію 7 кодексів і 80 законів, які регулюють господарську діяльність підприємців, несе в собі серйозні ризики.

Запропоновані опозицією заходи щодо усунення надмірного регулювання підприємницької діяльності у випадку їхнього поспішного прийняття можуть зчинити негативний ефект.

Про це у статті для ZN.UA пише голова Держпідприємництва Михайло Бродський, коментуючи розроблений партією "УДАР" законопроект "Про ліквідацію надмірного регулювання".

Як відомо, в основі розробленого "УДАРом" законопроекту "Про ліквідацію надмірного регулювання" лежить пропозиція рівно через рік з дня його прийняття зупинити дію положень 7 кодексів і 80 законів, які регулюють господарську діяльність підприємців і регламентують отримання документів дозвільного характеру. Для цього Кабмін повинен протягом шести місяців підготувати пакет змін до чинного законодавства з питань регуляторної політики та видачі документів дозвільного характеру та протягом трьох місяців внести до ВР проект закону України про внесення змін до законодавчих актів щодо врегулювання господарських відносин.

За словами голови Держпідприємництва, тут вимальовуються відразу кілька проблем.

"По-перше, нормативно-правові акти, дію яких пропонується зупинити, регулюють не тільки господарські та адміністративні відносини, але і відносини, пов'язані з охороною навколишнього середовища, безпекою та якістю харчових продуктів, із земельними питаннями, правилами поводження у різних сферах суспільного та господарського життя тощо. Ризикуємо разом з водою виплеснути й дитину", - зазначив Михайло Бродський.

"Я можу з упевненістю сказати, що як тільки ми ліквідуємо фітосанітарний, санітарно-епідеміологічний і ветеринарний контроль, нам доведеться їсти м'ясо з черв'яками. Звичайно, не всі підприємці без совісті, але знайдеться 2-3% бізнесменів, які нагодують вас лайном. І саме через ці 2-3% треба займатися регулюванням. Доречно буде згадати, що донедавна в СЕС було 54 тис. працівників, і половину з них ми скоротили, а це немало", - підкреслив він.

"По-друге, для процедур розробки, узгодження, громадського обговорення такого масиву законопроектів буде потрібно багато часу і залучення значного людського ресурсу, в тому числі і кваліфікованих експертів. Алгоритм написання та узгодження проектів настільки громіздкий, що не існує швидкісного "ліфта" від першої версії до затвердження на засіданні Кабміну з подальшим поданням до ВР. Не кажучи вже про те, скільки підводного каміння може з'явитися у документі, який ось так, на швидкоруч буде розроблятися", - пише Бродський.

ТАКОЖ: "УДАР" запропонував створити дерегуляційний Кодекс, який замінить майже 90 законів

"По-третє, розробити закони - це половина роботи. Важливо ще провести їх через парламент. Ні для кого не секрет, як приймаються урядові проекти: до них вносять тисячі поправок, часто протилежного змісту, і в результаті від первісної ідеї часто залишається тільки назва", - додав голова Держпідприємництва.

"Я поділяю твердження, що реформи повинні здійснюватися жорстко і динамічно, в тому числі жорстко і щодо чиновників. Але запропонований механізм так званого обвального перезавантаження регуляторного поля здатний паралізувати діяльність бізнесу, зруйнувати матрицю відносин підприємців і влади", - зазначив він.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Михайла Бродського "Надмірне регулювання економіки потрібно скасовувати. Однак без поспіху і обвалу економіки". !zn

Читайте також:

Янукович схвалив відмову від паперової тяганини при реєстрації платників ПДВ та спрощенців

Контролюючим органам заборонили штрафувати бізнес без рішення суду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі