"УДАР" запропонував створити дерегуляційний Кодекс, який замінить майже 90 законів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"УДАР" запропонував створити дерегуляційний Кодекс, який замінить майже 90 законів © пресс-служба Хмельницької облради
В "УДАРі" наголошують на необхідності розробки нових правил регулювання землевідведення, будівництва, виробництва і торгівлі, які забезпечуватимуть захист прав власності і безпеки споживача.

За умови прийняття Верховною Радою розробленого фракцією "УДАР" законопроекту №3256 "Про ліквідацію надмірного регулювання", в Україні протягом року має бути створений новий дерегуляційний Кодекс. Даний кодекс зможе замінити 87 діючих законів, які втратять чинність в частині повноважень чиновників.

Про це в статті для ZN.UA пише народний депутат від фракції "УДАР", перший заступник голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Оксана Продан.

"Разом із підприємцями, вітчизняними та міжнародними експертами в галузі права, економіки та торгівлі буде підготовлено і представлено суспільству звід законів, який буде формувати абсолютно нове, не корупційне і європейське регуляторне поле. Цей дерегуляційний кодекс замінить 87 діючих законів, які втратять свою чинність у частині повноважень чиновників", - пише Продан.

На думку депутата "потрібно зробити все можливе і неможливе для ліквідації безмежної корупції в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування".

"Через рік після прийняття цього закону в Україні почнуть діяти нові правила регулювання землевідведення, будівництва, виробництва і торгівлі, які забезпечуватимуть захист прав власності і безпеки споживача", - зазначила вона.

За словами Продан, зараз - найбільш зручний час для таких змін, з огляду на ймовірне підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС: "Саме зараз це буде зробити легше, тому підписання Угоди дозволить залучати до підготовки нової законодавчої бази регулювання експертів з ЄС, що передбачено низкою положень угоди, зокрема, підпунктом d) пункту 2 статті 1 проекту, статтею 344 , 345 , 405 , 406 , 416 , 417 та іншими. І саме зараз реалізація запропонованого нами механізму необхідна для зміни діючої радянсько-корупційної системи на прозору систему обслуговування державою громадян, а саме такі зобов'язання бере на себе наша країна в проекті угоди", - пише депутат.

Досвід інших кран, на її думку, свідчить на користь такого підходу: "Так зроблено в Грузії, Угорщині, країнах Прибалтики і так повинні зробити ми. Прем'єр-міністр Сінгапуру Лі Куан Ю однією з причин успіху власних реформ назвав відсутні у країні корупційні норми старого управління, що дозволило сформувати нові і ефективні умови господарювання, які стали світовим зразком стрімкого розвитку економіки".

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Оксани Продан "Дерегуляція або корупція". !zn

Читайте також:

Надмірне регулювання економіки треба скасовувати. Але без поспіху і обвалу економіки

Янукович схвалив відмову від паперової тяганини при реєстрації платників ПДВ та спрощенців

Контролюючим органам заборонили штрафувати бізнес без рішення суду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі