Близько половини сімей стали жити гірше: у чому бачать проблему українці – опитування

Поділитися
Близько половини сімей стали жити гірше: у чому бачать проблему українці – опитування © pixabay/frantisek_krejci
Респонденти нарікають не некомпетентність і корумпованість влади.

Суворі карантинні обмеження на тлі пандемії коронавірусу негативно вплинули на матеріальний стан українців. Близько половини опитаних (52,8%) вважають, що за останній рік їхні родини збідніли, свідчить опитування «Центру Разумкова».

Трохи більше третини респондентів – 38,5% – відповіли, що їхній матеріальний стан не змінився, і 7,8% вважають, що він покращився.

Головними причинами негараздів українці вважають некомпетентність влади (37,2%) та високий рівень корупції (34,3%). Ще 11,8% переконані, що виною цьому війна на Донбасі, 5,9% – що пандемія COVID-19.

Більшість опитаних (52,9%) вважають, що президент та уряд не здатні знайти ефективні рішення для подолання економічних проблем, третина (32,6%) – що рішення влади є частково ефективними, ще 8,4%  оцінюють їх як цілковито ефективні.

Дослідження проведене з 28 по 31 січня 2022 року методом САТІ (телефонне опитування). Опитано 1206 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донбасу за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,9% з імовірністю 0,95.

Від початку епідемії 80% українських домогосподарств втратили доходи, за прогнозами Управління ООН з координації гуманітарних питань (UN OCHA), за межею бідності мали опинитися понад 9 млн українців.

Торік заборгованість українців зросла на 1,5 млн гривень або на 29%, встановивши новий антирекорд. Найшвидше зростали борги по кредитах, за оплату комунальних послуг та адміністративних штрафів.

Минулої весни Кабмін запустив механізм виплати держдопомоги підприємцям і їх найманим працівникам в «червоних» зонах карантину. А Верховна Рада підтримала виплату ФОП одноразової фінансової допомоги.

Заявки на отримання одноразової виплати 8 тисяч гривень подали понад 300 тисяч ФОП і найманих працівників, які не могли працювати через посилення карантину.

Більшість українців воліє убезпечувати зароблене від інфляції та девальвації, скуповуючи валюту, відкладаючи кошти на депозити у банках, здаючи житло тощо. Однак є й інші способи збільшення капіталів домашніми фінансовими директорами. Які? Пояснюють Вадим Башта і Сергій Следзь у статті «Де взяти додатковий дохід: чотири поради українцям» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі