Понад 300 тисяч ФОПів та найманих працівників, які не можуть працювати через посилення карантину, подали заявки на отримання одноразової виплати 8 тисяч гривень, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко. За його словами, перші виплати вже спрямували на рахунки заявників.
“Ті ФОПи і працівники, які подали заявки в перші дні роботи програми, вже починають отримувати допомогу. Перші 200 млн гривень вже пішли на виплати і далі процес буде ритмічним. Хочу всіх заспокоїти, що при необхідності на програму будуть передбачені додаткові кошти, адже програма буде доступна впродовж 2021 року для всіх областей, які потрапляють до “червоної” зони”, - процитували Петрашка у пресслужбі відомства.
Вказано, що крім державної допомоги підприємці та наймані працівники із червоних зон можуть отримати додаткові виплати з місцевого бюджету свого регіону, якщо органи місцевого самоврядування передбачили для цього додаткові кошти. Вказано, що для цього не потрібно подавати додаткових заяв, достатньо просто зареєструватися в додатку “Дія”.
“Далі Мінцифри у десятиденний строк після закінчення строку подання заяв формує та передає місцевим органам, на території яких запроваджено обмежувальні протиепідемічні заходи, переліки застрахованих осіб для прийняття рішення щодо надання допомоги за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету. Місцеві органи влади, керуючись наданою інформацією, складають власні списки тих, хто отримає допомогу з місцевих бюджетів”, - додали у відомстві.
Нагадаємо, 7 квітня Кабмін ухвалив рішення щодо запуску механізму виплати держдопомоги підприємцям і їх найманим працівникам у червоних зонах. 30 березня Верховна Рада підтримала виплату ФОПам одноразової фінансової допомоги.
У Міністерстві фінансів повідомили про те, що на виплату одноразової матеріальної допомоги для підприємців і найманих працівників було направлено державою 1,4 млрд грн. Очікувалося, що послугою скористаються 175 тисяч громадян.
У чому причини критичної ситуації з ковідом в Україні? Хто відповість за злочинну недбалість центральної влади та місцевої? Чи є шанс утриматися від падіння в прірву, в яку штовхають країну некомпетентність і безкарність? Про це – у статті Інни Ведернікової і Алли Котляр “Згідно із законом природного відбору”.