Підписання Угоди про асоціацію з ЄС на поточних умовах призвело б до неминучого краху економіки України і дефолту у зв'язку з різким зростанням від'ємного сальдо торгівлі та недостатністю валютних резервів. Про це заявив прем'єр Микола Азаров на засіданні Загальнонаціонального круглого столу "Об'єднаємо Україну" у п'ятницю, 13 грудня.
"Ми хочемо домовитися з ЄС про такі умови перехідного періоду, які б дозволили вирівняти сальдо торгового балансу", - сказав глава уряду.
"Необхідно усунути очевидні "перекоси" в тарифах і квотах на низку видів аграрної продукції", - додав Азаров.
За його словами, у планах уряду відновлення фінансування з боку МВФ, але на прийнятних для України умовах. "Неприйнятно різке підвищення тарифів на ЖКГ, скорочення соціальних видатків, заморожування зарплат і соцвиплат", - у черговий раз сказав Азаров.
Він зазначив, що паралельно Україна має намір вирішити з Росією всі проблемні питання економічних взаємовідносин двох країн, які могли б призвести до негативного сальдо у торгівлі у $ 15 млрд у 2014 році. Це планується зробити на засіданні міждержавної комісії з Росією 17 грудня.
Візначимо, що напередодні у вівторок 10 грудня президент України Віктор Янукович заявив, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС у нинішньому вигляді загрожує агросектору України.
"Якщо секторально подивитися, найбільш вразлива галузь нашої економіки - це сільське господарство. Якщо б у такому вигляді угоду було б підписано, вона створила б багато труднощів в аграрному секторі економіки. Ми повинні захистити аграрний ринок", - сказав він. Президент підкреслив, що за тими позиціями в проекті Угоди, які не будуть задовольняти українську сторону, Київ наполягатиме на змінах з метою захисту своїх національних інтересів.
Разом з тим кілька ключових профільних асоціацій аграрного ринку України виступили зі спільною заявою, в якій фактично спростовують заяву президента Януковича про загрозу вітчизняному АПК від підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС.
"Умови парафованої Угоди про вільну торгівлю в цілому вигідні для українського аграрного комплексу. Наприклад, тільки за рахунок безмитного експорту зерна до ЄС в рамках розширених квот аграрії можуть додатково отримати зростання доходів", - заявили в асоціації, оцінивши потенціал збільшення експорту агропродукції на ринок ЄС у розмірі не менше $ 1-1,2 млрд. !zn
Читайте також:
Асоціація з ЄС: зовнішньоторговельне перезавантаження України
Україна і ЄС зблизили позиції з митних питань в рамках Угоди про асоціацію