Українська сторона пропонує за підсумками шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії, запланованого на 17 грудня, дати тридцять доручень українському і російському урядам.
Про це йдеться у схваленому Кабміном проекті протоколу шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії, текст якого має ZN.UA.
Зокрема, українська сторона пропонує, щоб уряди двох країн вжили заходів, які сприяють зростанню обсягів двосторонньої торгівлі та інвестицій у 2014 р. на основі принципів СОТ, положень Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 р., а також домовленостей, визначених "Дорожньою картою щодо врегулювання торговельних обмежень на 2013-2014 роки".
У проекті протоколу також зазначається, що "сторони будуть сприяти подальшій лібералізації торговельних режимів у рамках СНД, у тому числі шляхом підготовки низки угод Співдружності, а саме: про торгівлю послугами, доступ до трубопровідного транспорту та скасування експортних мит. Сторони погодилися продовжити розвиток коопераційних зв'язків, а також утримуватися від односторонніх дій, пов'язаних із реалізацією політики імпортозаміщення, які можуть завдати економічної шкоди одна одній".
ТАКОЖ: На зустрічі Януковича і Путіна 17 грудня буде підписано 14 документів
Українська сторона у проекті протоколу також пропонує активізувати розробку і впровадження принципів і механізмів взаємовигідного співробітництва у газовій галузі". Зазначимо, що за інформацією ZN.UA, російська сторона пропонувала, щоб ці нові принципи і механізми "взаємовигідного співробітництва" лягли в основу проекту Договору про розширення співпраці в газовій галузі.
Окрім того, українська сторона пропонує російській стороні обговорити питання щодо створення двосторонньої робочої групи експертів з розробки Плану заходів з організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 за російськими технологіями і внести до 1 березня 2014 р. на розгляд голів урядів погоджень План з конкретними пропозиціями щодо фінансування проекту.
Також українська сторона пропонує у проекті протоколу зафіксувати пункт, що уряди забезпечать завершення спільних державних випробувань літака Ан-70 до 1 лютого 2014 р.
У проекті протоколу також пропонують "вжити заходів щодо реалізації Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про реалізацію та заходи державної підтримки відновлення серійного виробництва літаків сімейства Ан-124 з двигуном Д-18Т та їхніх модифікацій, на підставі якої організувати спільне виконання робіт із модернізації, післяпродажного обслуговування, підтримки в експлуатації повітряних суден даного типу".
Також у проекті протоколу приділено увагу питанням тимчасового перебування ЧФ РФ на території України. Зокрема, пропонують відновити та прискорити процес інвентаризації земельних ділянок і державного майна України, що знаходиться у користуванні Чорноморського флоту Російської Федерації, з метою узгодження результатів інвентаризації у найкоротші терміни, а також "продовжити пошук взаємоприйнятних рішень щодо комплексу питань, які стосуються проведення капітального ремонту об'єктів берегової інфраструктури України, орендованих Російською Стороною, з метою договірно-правового врегулювання цих питань".
Окрім цього, українська сторона пропонує завершити узгодження проектів міжурядових угод з метою підготовки їх до підписання: про узгодження пересувань, пов'язаних із діяльністю військових формувань Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, поза місцями їхньої дислокації; про порядок перетину державного кордону України військовими кораблями, суднами забезпечення, літальними апаратами, військовослужбовцями Чорноморського флоту Російської Федерації; з питань реєстрації за місцем проживання (перебування) військовослужбовців та цивільних осіб Чорноморського флоту Російської Федерації, членів їхніх сімей у міграційних органах України".
Також пропонують приділити увагу міграційній політиці у зв'язку з наміром РФ з 2015 року запровадити в'їзд на свою територію за закордонними паспортами.
Також пропонується провести спільне розслідування інциденту 17 липня в Азовському морі та вжити заходів щодо недопущення подібних ситуацій в майбутньому.
Окрім того, українська сторона пропонує російській стороні вирішити питання реєстрації організації всеукраїнського рівня "Український конгрес Росії".
Подробиці читайте у суботньому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Тетяни Силіної. !zn
Читайте також:
У Москві вважають, що поки рано говорити про підписання документів з Києвом у газовій сфері